Repertoár Divadla Ungelt

 

4000 dnů

více info4000 dnů

Matka, syn a jeho partner vzpomínají na uplynulých jedenáct let. Každý z nich si to ale pamatuje jinak. Do jaké míry utváří paměť naši osobnost? V dramatickém příběhu napsaném s anglickou lehkostí a humorem hrají Hana Maciuchová, Ondřej Novák a Petr Stach.

Deštivé dny

více infoDeštivé dny

Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Ve světové premiéře této hry ztvárnily mladé policisty filmové hvězdy Daniel Craig a Hugh Jackman. V Divadle Ungelt je v české premiéře hrají Richard Krajčo a David Švehlík. Obvyklá délka představení je 2'20 h. včetně přestávky. Richard Krajčo za roli Dennyho získal cenu Thálie 2012 a David Švehlík se umístil v širší nominaci. Upozorňujeme diváky, že je v rámci představení použito hlasité střelby. Partnerem představení je Skupina ČEZ

Expres na západ

více infoExpres na západ

Strhující psychologické drama. Kultovní dílo amerického autora, mj. laureáta Pulitzerovy ceny, jehož dva romány byly úspěšně zfilmovány. Film Tahle země není pro starý byl oceněn čtyřmi Oskary. Nevšední setkání dvou diametrálně odlišných lidí v zašlém newyorském bytě - univerzitního profesora a bývalého trestance. Vzácné herecké příležitosti pro Františka Němce a Radka Holuba. Obvyklá délka představení je 2 h. včetně přestávky.

Kdo židli má, bydlí!

více infoKdo židli má, bydlí!

Měsíčník Českého rozhlasu, natáčený za účasti diváků, vysílaný na stanici ČRo Dvojka. Stálým průvodcem rozhlasové hodinky je Milan Hein, zpívá Marta Kubišová a k pianu usedá Karel Štolba. Spoluúčinkují hosté, kteří se v pořadu střídají.

Království boží na zemi

více infoKrálovství boží na zemi

Samota, neutuchající déšť, blížící se potopa a tři lidé hledající východisko. Slavné drama velikána amerického divadla nabízí tři velké herecké příležitosti - Jitce Čvančarové, Martinu Hofmannovi a Ondřeji Novákovi. Obvyklá délka představení je 2'10 h. včetně přestávky.

Marta Kubišová 75

více infoMarta Kubišová 75

Závěrečný koncert k životnímu jubileu - natáčí Česká televize

Marta se loučí s Ungeltem

více infoMarta se loučí s Ungeltem

Poslední večer MARTY KUBIŠOVÉ v našem divadle. Moderuje MILAN HEIN. Doprovází hudební skupina KARLA ŠTOLBY. Natáčí Český rozhlas.

Mezi úterým a pátkem

více infoMezi úterým a pátkem

Odehrává se v Londýně. Do vyrovnaného dlouhotrvajícího manželství vchází mladá novinářka. Jen pár otázek... A nic není, jak na první pohled vypadá. Vynikající tragikomedie, která se může stát všem. Obvyklá délka představení je 1'50 h. včetně přestávky.

MISS DIETRICH lituje

více infoMISS DIETRICH lituje

Matka a dcera. Regina Rázlová jako MARLENE DIETRICH a Simona Postlerová jako MARIA RIVA ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska. Zlatý prach slávy a neúprosný čas. Věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí? Premiéra v květnu 2017.

Na útěku

více infoNa útěku

Nezdolnou energií a nadějí nabitá komedie o náhodném setkání dvou obyčejných žen vydávajících se na cestu za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno. Ve hře, která se s humorným nadhledem dotýká i témat nelehkých můžete vidět Janu Štěpánkovou a Zlatu Adamovskou. Obvyklá délka představení je 2 h. včetně přestávky.
Partnerem představení jsou Lázně Teplice Nad Bečvou

Pan Halpern a pan Johnson

více infoPan Halpern a pan Johnson

Anglická tragikomedie. U hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Přijďte se podívat. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence Olivier. Divadlo Ungelt ji uvádí v české premiéře s Františkem Němcem a s Petrem Kostkou v režii Ladislava Smočka. Obvyklá délka představení je 1'45 h. včetně přestávky. Hlavním partnerem představení je Skupina ČEZ

Poslední recitál Marty Kubišové

více infoPoslední recitál Marty Kubišové

Umění odejít je disciplína, kterou zvládá málokdo. Marta Kubišová má však v tomto ohledu jasno. Její poslední recitál s živou kapelou Karla Štolby a s hostem Milanem Heinem nabídne to nejlepší z kariéry této uhrančivé osobnosti. Nezapomenutelný večer plný zralého muzikantství a oduševnělého lidství. Obvyklá délka představení je 1'50 h. včetně přestávky.

Princip náhody

více infoPrincip náhody

Žena z ničeho nic políbí cizího staršího muže. Je to náhoda? Netradiční příběh lásky, která vykvete tam, kde by to nikdo nikdy nečekal. Herecký duel Aleny Mihulové a Jana Vlasáka. Obvyklá délka představení je 2 h. včetně přestávky.

Růžové brýle

více infoRůžové brýle

Irskou hospodu a židovské lahůdkářství dělí jen úzká ulička, jejich majitelky, postarší vdovy, však rozděluje nejen náboženství, ale i dávný spor jejich zesnulých manželů. Dramatický příběh, odehrávající se v roce 1938 v Chicagu, nepostrádá irský ani židovský humor. Obvyklá délka představení je 1'45 h. včetně přestávky. Na výpravu přispěla firma SKLOPAN Liberec, a.s.

Skořápka

více infoSkořápka

V zapadlé knihovně se schází nesourodá dvojice. Zakřiknutá knihovnice a suverénní zlatokopka. Co přinese toto setkání? Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě. V režii Pavla Ondrucha se můžete těšit na Alenu Mihulovou a Petru Nesvačilovou. Obvyklá délka představení je 2 h. včetně přestávky.

Smrt a dívka

více infoSmrt a dívka

Křehká žena se může postavit do cesty svému trýzniteli jedině s pistolí v ruce. Co na tom, že je to úspěšný lékař, kteru přišel jen na krátkou návštěvu? Ani její manžel, respektovaný právník, jí nezabrání využít jedinečné šance na spravedlnost. Tady a teď ho musí usvědčit, vynést rozsudek a vykonat trest. Lucie Štěpánková svým výkonem v roli Paulíny potvrzuje, že je oprávněnou držitelkou Ceny Thalie z roku 2009. Obvyklá délka představení je 2 h. včetně přestávky. Upozorňujeme diváky, že je v rámci představení použito hlasité střelby. Hudba v představení užita na základě licence OSA: Ginastera Alberto/Silva Valdes Fernan - Cancion del arbol del olvido Jara Martinez Victor Lidio - Herminda de la victoria Jara Victor - Vientos del pueblo Jara Victor - Plegaria a un labrador

Touha jménem Einodis

více infoTouha jménem Einodis

Původní český komorní muzikál pro Martu Kubišovou a Anetu Langerovou. Spoluúčinkují Milan Hein, Ondřej Novák, Igor Orozovič a hudební skupina Karla Štolby. Příběh inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky, přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století - vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Partnerem představení je Národní muzeum

Vzpomínky zůstanou

více infoVzpomínky zůstanou

Milostný příběh i strhující rodinné drama. Zlata Adamovská a Lucie Štěpánková/Jana Stryková jako matka a dcera. Petr Štěpánek a Vilém Udatný/Pavel Kikinčuk v mužských rolích jímavého příběhu. Obvyklá délka představení 1'50 h. včetně přestávky. Partnerem představení je
Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group