Repertoár Divadla Ungelt

stáhnout ZPĚT NA REPERTOÁR

Účinkující a tvůrci:

Evelyn: Alena Vránová
Cecil: František Němec
Hawkins: Petr Kostkaautor: William Douglas Home
Výprava: Ladislav Smoček
Česká premiéra: 18. a 19. prosince 2007 v Divadle Ungelt
Asistent režie: Marie Krbová
Hudební spolupráce:
Světla: Tomáš Dvořan, Michal Brodec, David Zelinka
Držitel autorských práv: Aura-Pont s.r.o. Veslařský ostrov 62, 147 00 Praha 4
Realizace kostýmů: Alexandra Myslivcová
Návrhy kostýmů: Jarmila Konečná
Zvuk: Tomáš Dvořan, Michal Brodec, David Zelinka
Překlad: Pavel Dominik
Režie: Ladislav Smoček
Hudební poradce:

Ledňáček

Stylová anglická komedie o vdově, sirovi a jeho komorníkovi. Po padesáti letech se setkává slavný spisovatel (František Němec) se svou dávnou láskou (Alena Vránová). Je tu ale ještě jeho komorník (Petr Kostka)... Režie Ladislav Smoček. Česká premiéra.
Obvyklá délka představení je 1h a 55min včetně přestávky.
František Němec za roli sira Cecila získal Cenu Sazky a Divadelních novin za nejlepší herecký výkon sezóny 2007/2008 bez ohledu na žánr. Všichni tři herci byli za své účinkování v této inscenaci nominováni na Cenu Thálie 2008.

Poznámka: Pánské kostýmy do této inscenace sponzorsky zhotovilo Oděvní studio Springer Obuv pro Františka Němce poskytla firma Baťa, a. s. Květiny dodává květinářství Metamorphosis, Haštalská 3, Praha 1, tel.: 224 817 087 Inscenace vznikla také zásluhou grantu, který Divadlu Ungelt udělilo hlavní město Praha František Němec za roli sira Cecila získal Cenu Sazky a Společnosti Divadelních novin za nejlepší herecký výkon v sezóně 2007/2008 bez ohledu na žánr Všichni tři herci byli za své účinkování v této inscenaci nominováni na Cenu Thálie 2008

Milan Hein: Mou nejmilejší pražskou scénou bylo Komorní divadlo. Už neexistuje. V něm jsem propadl kouzlu tyátru, a po shlédnutí Williamssova Království boží na zemi se rozhodl, že mu upíšu duši. V tom špektáklu tenkrát excelovali Petr Kostka a František Němec. Také Alena Vránová bývala hvězdou Komorního. Pan Ota Ornest, dlouholetý ředitel Městských divadel pražských, mně vydatně pomáhal v počátcích Divadla Ungelt. Na tradici Komorního divadla, divadla opravdových hereckých hvězd, se pokouším v Divadle Ungelt navázat.
 

NEJBLIŽŠÍ
NEVYPRODANÁ PŘEDSTAVENÍ: