Repertoár Divadla Ungelt

Deštivé dny

více infoDeštivé dny

Americké drama je hrou o síle přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. V americké a zároveň světové premiéře této hry hrály mladé policisty světové filmové hvězdy Daniel Craig a Hugh Jackman. V české premiéře se v Divadle Ungelt v těchto rolích představují Richard Krajčo a David Švehlík. Režie Janusz Klimsza.
Česká premiéra.
Obvyklá délka představení je 2h a 20min včetně přestávky.

Richard Krajčo získal za ztvárnění role Dennyho cenu Thálie 2012, David Švehlík se umístil v širší nominaci.

Upozorňujeme diváky, že je v rámci představení použito hlasité střelby.

Partnerem představení je Skupina ČEZ

Expres na západ

více infoExpres na západ

Strhující psychologické drama. Kultovní dílo amerického autora, mj. laureáta Pulitzerovy ceny, jehož dva romány byly úspěšně zfilmovány. Film Tahle země není pro starý byl oceněn čtyřmi Oskary.
Nevšední setkání dvou diametrálně odlišných lidí v zašlém newyorském bytě - univerzitního profesora a bývalého trestance. Vzácné herecké příležitosti pro Františka Němce a Radka Holuba. Režie Petr Slavík.
Premiéra 10. listopadu 2015.
Obvyklá délka představení je 2h i s přestávkou.

Kdo židli má, bydlí!

více infoKdo židli má, bydlí!

Měsíčník Českého Rozhlasu, natáčený za účasti diváků, vysílaný na stanici ČR 2 Praha. Stálým průvodcem rozhlasové
hodinky je Milan Hein, zpívá Marta Kubišová a k pianu usedá Karel Štolba nebo P. Malásek. Spoluúčinkují hosté, kteří
se v pořadu střídají.

Království boží na zemi

více infoKrálovství boží na zemi

Samota, neutuchající déšť, blížící se potopa a tři lidé hledající východisko. Slavné drama velikána amerického divadla nabízí tři velké herecké příležitosti - Jitce Čvančarové, Martinu Hofmannovi a Ondřeji Novákovi v režii Pavla Ondrucha.

Kurtizána

více infoKurtizána

Nikdy není pozdě bořit překážky, zakoušet svobodu a propadat lásce, nikdy není pozdě odmítnout samotu. A nejlépe je to dělat s grácií a šarmem jako prvotřídní pařížská kurtizána. Ale co se stane s takovou umělkyní, když si až na sklonku své kariéry přizná, že se zamilovala? A navíc do mnohem mladšího chlapce, pro něhož ještě nedávno byla „milovanou chůvinkou“? Mezi krásnou a zralou Leou de Lonval a mladinkým požitkářem Fredem přezdívaným Chéri vzkvete cit silnější než se dalo předpokládat. Vždyť to začalo jen jako nezávazné řešení ubíjející nudy! Vážnost tohoto experimentu podcenila nejen Fredova matka, která je zároveň Leinou kolegyní, ale především milenci sami. Dramatizace dvou francouzských milostných románů Sidonie-Gabriely Colettové plná romantiky a vtipu o tom, jak důstojné, krásné a přitom bolestivé a strašné může být stárnutí ženy. Milostný příběh z počátku 20. století v hávu okouzlující a smyslně dekadentní epochy krásy, Belle Epoque.
V roli někdejší kurtizány Chantal Poullain, v roli jejího milence Igor Orozovič, v roli jeho matky Regina Rázlová. Režie Pavel Ondruch.
Obvyklá délka představení je 2h a 20min včetně přestávky.

Partnerem představení jsou Tradiční lázeňské oplatky Kolonáda

Ledňáček

více infoLedňáček

Stylová anglická komedie o vdově, sirovi a jeho komorníkovi. Po padesáti letech se setkává slavný spisovatel (František Němec) se svou dávnou láskou (Alena Vránová). Je tu ale ještě jeho komorník (Petr Kostka)... Režie Ladislav Smoček. Česká premiéra.
Obvyklá délka představení je 1h a 55min včetně přestávky.
František Němec za roli sira Cecila získal Cenu Sazky a Divadelních novin za nejlepší herecký výkon sezóny 2007/2008 bez ohledu na žánr. Všichni tři herci byli za své účinkování v této inscenaci nominováni na Cenu Thálie 2008.

Mezi úterým a pátkem

více infoMezi úterým a pátkem

Odehrává se v Londýně. Do vyrovnaného dlouhotrvajícího manželství vchází mladá novinářka. Jen pár otázek.. A nic není, jak na první pohled vypadá.
Vynikající tragikomedie, která se může stát všem. Hrají Regina Rázlová, Milan Hein, Jitka Čvančarová a Petra Nesvačilová. Režie Janusz Klimsza.

Na útěku

více infoNa útěku

Nezdolnou energií a nadějí nabitá komedie o náhodném setkání dvou obyčejných žen vydávajících se na cestu za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno. Ve hře, která se s humorným nadhledem dotýká i témat nelehkých můžete vidět Janu Štěpánkovou a Zlatu Adamovskou. Ve Francii slavila tato hra velký úspěch. Režie Ladislav Smoček. Česká premiéra.
Obvyklá délka představení je 2h včetně přestávky.Partnerem představení jsou Lázně Teplice Nad Bečvou

Pan Halpern a pan Johnson

více infoPan Halpern a pan Johnson

Anglická tragikomedie. U hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Přijďte se podívat. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence Olivier. V současnosti hru uvádí s velkým úspěchem divadla v USA, Francii a v Německu. Divadlo Ungelt ji uvádí v české premiéře s Františkem Němcem a s Petrem Kostkou v režii Ladislava Smočka.
Obvyklá délka představení je 1h a 45min včetně přestávky.

Hlavním partnerem představení je Skupina ČEZ

Poslední recitál Marty Kubišové

více infoPoslední recitál Marty Kubišové

Umění odejít je disciplína, kterou zvládá málokdo. Marta Kubišová má
však v tomto ohledu jasno. Její poslední recitál s živou kapelou
Petra Maláska nebo Karla Štolby a s hostem Milanem Heinem
nabídne to nejlepší z kariéry této uhrančivé osobnosti.
Nezapomenutelný večer plný zralého muzikantství a oduševnělého lidství.

Partnerem představení je Dalibor Lacina, hráčský fotbalový agent

Poslední romance

více infoPoslední romance

Americká hra o lásce, na kterou není nikdy pozdě. Úsměvný i bolavý příběh tří starších lidí. Jeden z největších hitů současné evropské divadelní scény nabízí tři výjimečné příležitosti třem hereckým osobnostem. Alena Vránová jako stále atraktivní sedmdesátnice Carol, Petr Kostka jako vitální osmdesátník Ralph, Carmen Mayerová jako jeho ustaraná sestra Rose a Jan Bochňák/Jakub Turek v roli Mladého muže. Carmen Mayerová získala za roli Rose širší nominaci na Cenu Thálie 2013.
Režie Petr Slavík.
Obvyklá délka představení je 1h a 50min včetně přestávky.

Partnerem představení je Ryor, česká přírodní bylinná kosmetika

Princip náhody

více infoPrincip náhody

Osamělá žena na nádraží z ničeho nic políbí osamělého cizího muže. Je to náhoda? A vznikne z toho romantický vztah, vypočítavé přátelství nebo jen další potvrzení toho, že je vesmír příliš veliký, než aby se v něm střetly dvě spřízněné bytosti? Horká novinka z Londýna o samotě, lásce a kvantové fyzice.
V hereckém duelu se pravděpodobným i nepravděpodobným náhodám vystaví Alena Mihulová a Jan Vlasák.

Růžové brýle

více infoRůžové brýle

Irskou hospodu a židovské lahůdkářství dělí jen úzká ulička, jejich majitelky, postarší vdovy, však rozděluje nejen náboženství, ale i dávný spor jejich zesnulých manželů. Dramatický příběh, odehrávající se v roce 1938 v Chicagu, nepostrádá irský ani židovský humor. Hrají Zuzana Bydžovská, Hana Maciuchová a Sabina Rojková v režii Lucie Bělohradské.
Obvyklá délka představení je 1h a 45min včetně přestávky.

Na výpravu přispěla firma SKLOPAN Liberec, a.s.

Šest tanečních hodin v šesti týdnech

více infoŠest tanečních hodin v šesti týdnech

Světově proslulý divadelní hit. Madame Lily Harrison si najme Michaela Minettiho, aby ji naučil swing, tango, valčík, foxtrot, ča-ču a moderní tanec. Hrají a tančí Chantal Poullain a Pavel Kříž, vítěz StarDance 2010. Režie Zdeněk Dušek.
Obvyklá délka představení je 2h a 30min včetně přestávky.

Skořápka

více infoSkořápka

V zapadlé knihovně se schází nesourodá dvojice. Zakřiknutá knihovnice a suverénní zlatokopka. Co přinese toto setkání? Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě. V režii Pavla Ondrucha se můžeme těšit na Alenu Mihulovou a Petru Nesvačilovou.

Smrt a dívka

více infoSmrt a dívka

Křehká žena se může postavit do cesty svému trýzniteli jedině s pistolí v ruce. Co na tom, že je to úspěšný lékař, kteru přišel jen na krátkou návštěvu? Ani její manžel, respektovaný právník, jí nezabrání využít jedinečné šance na spravedlnost. Tady a teď ho musí usvědčit, vynést rozsudek a vykonat trest.
Lucie Štěpánková svým výkonem v roli Paulíny potvrzuje, že je oprávněnou držitelkou Ceny Thalie z roku 2009. Jejími partnery jsou Tomáš Dastlík a Petr Stach. Režie Jiří Svoboda.
Premiéra 20. února 2016.

Upozorňujeme diváky, že je v rámci představení použito hlasité střelby.

Hudba v představení užita na základě licence OSA:

Ginastera Alberto/Silva Valdes Fernan - Cancion del arbol del olvido
Jara Martinez Victor Lidio - Herminda de la victoria
Jara Victor - Vientos del pueblo
Jara Victor - Plegaria a un labrador

Touha jménem Einodis

více infoTouha jménem Einodis

Původní český komorní muzikál pro Martu Kubišovou a Anetu Langerovou. Spoluúčinkují Milan Hein, Ondřej Novák, Igor Orozovič a hudební skupina Karla Štolby nebo Petra Maláska.
Příběh inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky, přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století - vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Režie Pavel Ondruch, choreografie Petr Čadek.

Partnerem představení je Národní muzeum

Vzpomínky zůstanou

více infoVzpomínky zůstanou

Milostný příběh i strhující rodinné drama. Zlata Adamovská a Lucie Štěpánková/Jana Stryková jako matka a dcera. Petr Štěpánek a Vilém Udatný/Pavel Kikinčuk v mužských rolích jímavého příběhu. Režie Viktor Polesný.
Obvyklá délka představení: 1h a 50min včetně přestávky.

Partnerem představení je
Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group