Repertoár Divadla Ungelt

stáhnout ZPĚT NA REPERTOÁR

Účinkující a tvůrci:

Chantal Poullain, Jiří Schmitzer

autor: Peter N.Darrell
překlad: Pavel Dominik
režie: Zdeněk Dušek
asistent režie: Marie Krbová
scéna: Jaroslav Máčal
kostýmy: Kateřina Hájková
světla: Tomáš Dvořan, Michal Brodec, David Zelinka
zvuk: Tomáš Dvořan, Michal Brodec, David Zelinka
držitel autorských práv: Aura-Pont, divadelní a literární agentura, Radlická 99, Praha 5
česká premiéra: 14. a 15. února 2012
pdf: Program_Na vaše riziko.pdf

Na vaše riziko!

Chantal Poullain a Jiří Schmitzer v poutavém psychologickém příběhu. Kdysi úspěšná francouzská šansoniérka přijíždí do Anglie převzít dům po svém právě zesnulém otci. Dědictví je ovšem komplikované. Je s ním spojeno věcné břemeno - Jiří Schmitzer..
Obvyklá délka představení je 2h včetně přestávky.

poznámka: Kabát Chantal Poullain exkluzivně navrhla a věnovala módní návrhářka Beata Rajská.
Milan Hein: Hra Petera N. Darrella Na vaše riziko! je poutavým psychologickým příběhem pro dvě postavy. Diváky zaujme, budou-li na jevišti dva poutaví herci. Osobnosti, kterým budou věřit a jejichž osud je bude zajímat. Chantal Poullain a Jiří Schmitzer dle mého takovými osobnostmi jsou. Vychutnejte si je, milí diváci !
Obvyklá délka představení: 2 hodiny včetně přestávky
popis: Peter Darrell se narodil a strávil dětství v Londýně. Už na střední škole se začal zajímat o literaturu, výtvarná umění a média. Vybral si studium na fakultě žurnalistiky, avšak poté, co jeho parodický skeč pro každoroční studentské představení vyvolal menší skandál, ze školy odešel a začal pracovat jako redaktor pro malé nakladatelství. Postupem času začal sám psát verše, povídky a literární kritiky. V polovině 90.let jej osobní důvody donutily k odchodu do Francie, kde zůstal celých osm let. Učil na venkovské škole v Provence, ale zároveň nepřestával psát o výtvarném umění. V současné době žije v Londýně a pracuje jako novinář a umělecký kritik na volné noze. Ze všeho nejvíc miluje rébusy, hlavolamy a pseudonymy. „Na vaše riziko!“ je jeho prvním pokusem o napsání divadelní hry.
 

NEJBLIŽŠÍ
NEVYPRODANÁ PŘEDSTAVENÍ: