ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
LETNÍ SCÉNA

LETNÍ SCÉNA

Letní scéna Divadla Ungelt, která byla slavnostně otevřena paní Livií Klausovou 19. června 2005, se nachází ve starobylé malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě. V roce 2021 prošel prostor Letní scény rozsáhlou rekonstrukcí. Kromě nového sociálního zázemí tak Letní scéna disponuje i zrenovovaným a zastřešeným hledištěm.

LETNÍ SCÉNA LETNÍ SCÉNA LETNÍ SCÉNA LETNÍ SCÉNA
 

Pod širým nebem hraje Ungelt nově od poloviny května až do poloviny září. Na programu Letní scény je téměř celý repertoár scény kamenné. Výjimečně však vznikne i inscenace, která je „ušita“ Letní scéně přímo na tělo. Často v ní hraje více herců, než je v Ungeltu zvykem, a i náročnější scénografie se vymyká zvyklostem náznakové výpravy kamenného Ungeltu. Tyto inscenace se proto během běžné divadelní sezóny na kamenné scéně neuvádí. První takovou ryze letní premiérou byla Scribeho Sklenice vody (režie Petr Novotný, premiéra 24. 6. 2012), kterou o rok později následovala zatím nejúspěšnější inscenace Letní scény – původní komorní muzikál Touha jménem Einodis (režie Pavel Ondruch, světová premiéra 19. 6. 2013). Hudební skladatel Karel Štolba a textařka Marta Skarlandtová napsali hudební dílo nejen přímo pro Martu Kubišovou a Anetu Langerovou, ale také pro Letní scénu Divadla Ungelt. Muzikál se před zcela vyprodaným hledištěm uváděl až do roku 2017, kdy také vznikl filmový záznam, který je k zakoupení na pokladnách divadla nebo on-line na webu. Zatím poslední letní inscenací byla s úspěchem premiérovaná původní dramatizace slavného románu Betty MacDonaldové Kdokoli může dělat cokoli (režie Peter Gábor, světová premiéra 1. 7. 2018).


 

KDE NAJDETE LETNÍ SCÉNU

Letní scéna Divadla Ungelt se nachází na Hradčanech,
v ulici Nový Svět (na křižovatce s ulicí Kapucínskou)

Spojení:
metrem "A" na stanici Malostranská
odtud tramvají číslo 22, 23 tři stanice, vystoupit na zastávce Brusnice
(z Malostranské cca 6minut)
dále pěšky cca 5 minut.

 

Místa v hledišti jsou rozdělena do dvou cenových pásem. Jednotlivá sedadla jsou číslována. Areál Letní scény se pro diváky otevírá v 18:00. Od 18:00 je přímo za hledištěm otevřený stánek s občerstvením, který je samozřejmě k dispozici také o přestávce. Od roku 2021 se v areálu rovněž nachází zbrusu nové sociální zařízení a hlediště je vybaveno zastřešením.

Všechna představení začínají ve 20:00. Pořadatel si vyhrazuje právo na zrušení představení, v tom případě se vstupné vrací jen a pouze tam, kde jste vstupenku zakoupili, a to nejpozději do tří pracovních dnů.

Od 18:00 je přímo za hledištěm otevřený stánek s občerstvením, který je samozřejmě k dispozici o přestávce a i po představení.

Na vybraná místa poskytujeme studentům, seniorům (65 a více let), držitelům průkazu ZTP a doprovodu ZTP/P 50% slevu. Držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Průkaz opravňující váš nárok na zlevněnou vstupenku po vás bude žádat i dozor u vstupu do hlediště v den konání představení – pokud se nebudete moci prokázat patřičným průkazem, budete muset doplatit vstupné do plné výše.

Na Letní scénu je bezbariérový přístup. Změna programu vyhrazena. Pro Vaše větší pohodlí jsou sedadla vybavena podsedáky. Hrajeme za každého počasí, hlediště je kryto zastřešením. O případném nekonání představení z důvodu výrazné nepřízně počasí se vždy rozhoduje až ve 20:00! Bylo-li odehráno 30 či více minut, vstupné se nevrací.

 
 
×

Přihlášení k odběru novinek