Glosář Milana Heina 11. 9. 2011

Přes práh nové sezóny...

Vážení čtenáři, zdravím Vás! Za pár dní se opět zaplní hlediště kamenné scény našeho divadla na staré Praze a začne nová divadelní sezóna. Ať se vydaří, držme si palce! Jsem rád, že její podoba je konečně definitivní.. 12.října se ...
Vážení čtenáři,
zdravím Vás! Za pár dní se opět zaplní hlediště kamenné scény našeho divadla na staré Praze a začne nová divadelní sezóna. Ať se vydaří, držme si palce! Jsem rád, že její podoba je konečně definitivní..

12.října se návštěvníkům Divadla Ungelt poprvé představí Martin Dejdar.
V Dürrenmattově hře Play Strindberg nahradí ve vypjatém dramatickém partu Miroslava Etzlera.
V listopadu bude mít u nás českou premiéru titul Vzpomínky zůstanou.
Američan Bernard Slade napsal neobvyklý příběh o lásce a rodinných poutech a v režii Viktora Polesného si v něm zahrají Zlata Adamovská, Petr Štěpánek, Lucie Štěpánková a Vilém Udatný.

V únoru uvedeme další českou premiéru. Angličan Peter N.Darrell je autorem psychologického dramatu Na vaše riziko! Jeho režie se ujme Zdeněk Dušek, hrát budou Chantal Poullain a Jiří Schmitzer.

Třetí českou premiérou bude na jaře roku 2012 duchaplná hra o nenaplněné celoživotní lásce paní Thomasové a pana Smithe Největší démant světa.Napsal ji Gregory Motton a v režii Ladislava Smočka si v ní zahrají Dana Syslová a František Němec.

Nu a na konci června 2012 uvedeme novou premiéru přímo na Letní scéně našeho divadla na hradčanském Novém Světě. Bude jí nejslavnější hra francouzského dramatika a knížete vaudevillu Sklenice vody. Eugen Scribe ji napsal téměř před dvěma sty lety a je velmi současná! Hlavní role Královny Anny a Vévodkyně z Marlborough si zahrají Chantal Poullain a Zlata Adamovská, roli Vikomta z Bolingbroku Petr Štěpánek. Kromě tohoto hvězdného tria se v představení objeví také dva mladí herci - Jana Malá a Filip Tomsa. Režírovat bude Petr Novotný.
Tak a víte vše pořebné! Těším se s Vámi na viděnou v našem divadle!
Váš
Milan Hein