Aktuálně

Novinky 11. 6. 2024
Novinky - 86. narozeniny Petra Kostky

86. narozeniny Petra Kostky

Petr Kostka dnes slaví 86. narozeniny. Ano, to není překlep: osmdesáté šesté…!

Blog 27. 5. 2024
Blog - První týden Letní scény

První týden Letní scény

Dle kalendáře letos začíná léto slunovratem 20. června. Dle Divadla Ungelt už začalo 20. května, tedy v okamžiku, kdy jsme na hradčanském Novém Světě odehráli zahajovací představení Letní scény. I když první hrací týden doprovodilo pár reálných mráčků, po těch pomyslných ani stopy. Letní sezóna je tady!

Instagram 21. 5. 2024
Instagram

Letní scéna 2024 otevřena! ❤️ Richard Krajčo a monodrama Všechny báječný věci zahájili letní ungeltí sezónu na hradčanském Novém Světě! 🏰 Milí diváci, těšíme se na vás! 🎭 Vstupenky seženete pouze na divadloungelt.cz 🎟️ #letníscéna #divadlo #divadloungelt

Novinky 20. 5. 2024
Novinky - Dnes otevíráme Letní scénu

Dnes otevíráme Letní scénu

Začíná léto 2024 na hradčanském Novém Světě. ❤️ Milí diváci, těšíme se na vás!

Blog 9. 5. 2024
Blog - "Nejdivadelnější" Vzhůru ke hvězdám

"Nejdivadelnější" Vzhůru ke hvězdám

Slavný teatrolog Patrick Lonergan považuje dramatičku Marii Jones za „nejdivadelnější“ z irských dramatiků. Při zkoušení černé komedie Vzhůru ke hvězdám jsem pochopil, co má na mysli. Zásadní vliv na tom měly dvě zkušenosti: zkoušení s Ivou Pazderkovou a Petrou Nesvačilovou a osobní setkání s dramatičkou, která k nám na českou premiéru své komedie přiletěla z Belfastu.

Novinky 9. 5. 2024
Novinky - Rozpravy Milana Heina s Igorem Orozovičem a Davidem Lukešem

Rozpravy Milana Heina s Igorem Orozovičem a Davidem Lukešem

David Lukeš o svém životě na vozíčku a roli ředitele Centra Paraple. Igor Orozovič vypráví nejen o své hudbě, ale i o českém "Forrestu Gumpovi", bezrukém Frantíkovi. Rozpravy si poslechnete 26. 5. od 11:00 na ČRo Dvojka.

Instagram 6. 5. 2024
Instagram

Zemřela Simona Postlerová… a my tomu do teď nemohli uvěřit. 💔 Do Divadla Ungelt vstoupila poprvé v komedii Perla Hollywoodu a já. Spolu s Alenou Vránovou v ní hrála od roku 2005 do roku 2009. Nejvíce nás však Simona uchvátila v inscenaci Miss Dietrich lituje, kterou s Reginou Rázlovou hrála od roku 2017 dosud. 🎭 To, že dokonale ovládala své řemeslo se o ní tak nějak obecně vědělo, avšak syrový, autentický a strhující způsob, jakým se vnořila do hlubin duše dcery filmové divy Marlene Dietrich bral dech. Podařilo se jí nejen vystihnout bolest křehké a mimořádně citlivé bytosti, která chce žít obyčejný život navzdory okolnostem, ale tuto bolest také přetvořit v humor, naději a závěrečnou katarzi. V těchto chvílích jen těžko vyženeme z hlavy závěr inscenace, kdy v náručí sevřela květiny a spolu s Marlene Dietrich zpívala příznačný verš: „The answer is blowing in the wind“... Jsme poctěni, že byla součástí i našeho divadla. Čest její památce! 🕯️🩶 P.S. Ohledně provozních informací týkajících se plánovaných repríz Miss Dietrich lituje vás budeme brzy kontaktovat. Děkujeme za trpělivost.

Instagram 2. 5. 2024
Instagram

Premiéra komedie Vzhůru ke hvězdám s @petranesvacilova a @iva.pazderkova je za námi! 👏🏼❤️ Už se nemůžeme dočkat, jaké budou první ohlasy od vás, našich diváků. My jsme se zasmáli, dojali a potom celý večer přemýšleli, jak bychom situaci řešili v kůži dvou pečovatelek my. 💰Vstupenky seženete na našem webu divadloungelt.cz 🎟️ #divadloungelt

Novinky 28. 4. 2024
Novinky - Gratulujeme Aleně Vránové

Gratulujeme Aleně Vránové

První dáma Divadla Ungelt a držitelka Ceny Thálie za celoživotní činoherní mistrovství Alena Vránová zvítězila v anketě Audiokniha roku 2023.

Novinky 27. 4. 2024
Novinky - Rozpravy Milana Heina s Reginou Rázlovou a Pavlem Vítkem

Rozpravy Milana Heina s Reginou Rázlovou a Pavlem Vítkem

Kolik schodů musel s nutrií vyběhnout Pavel Vítek v Noci na Karlštejně a jak se Regině Rázlové natáčel film Tancuj Matyldo? Poslechněte si Rozpravy v neděli 28. 4. na ČRo Dvojka.