Novinky 4. 5. 2023

16. KVĚTNA ZAČÍNÁME HRÁT NA LETNÍ SCÉNĚ

Letos už po devatenácté otevřeme bránu areálu Letní scény Divadla Ungelt v romantickém zákoutí na Novém Světě na Hradčanech. Začínáme oblíbenou komedií Housle s Jiřím Langmajerem, Pavlem Liškou a Milanem Heinem 16. května ve 20 hodin. Hrát pod zastřešeným hledištěm budeme skoro denně až do 13. září.

V repertoáru nebude chybět ani všech pět novinek aktuální sezóny. Tragikomedie z divadelního zákulisí Staří mistři s Františkem Němcem a Milanem Heinem. Příběh ze zoo věhlasného amerického dramatika Edwarda Albeeho s David Švehlíkem a Ondřejem Brouskem. Dále monodrama Všechny báječný věci v podání Richarda Krajča. Něžná komedie o lásce ve zralém věku Stůl pro dva s Alenou Mihulovou a Daliborem Gondíkem. A v neposlední řadě rodinná sága Brácha o osudovém milostném trojúhelníku složeném ze tří zvučných hereckých jmen Veroniky Khek Kubařové, Igora Orozoviče a Marka Němce.

Legendární komedie Pan Halpern a pan Johnson s Petrem Kostkou a Františkem Němcem oslaví 19. května už 300. reprízu. A čeká nás ještě jedno významné výročí, doyen českého filmu a divadla František Němec oslaví 9. srpna kulaté životní jubileum, 80. narozeniny.

Po mateřské pauze se na jeviště Ungeltu v plné síle a elánu vrací Petra Nesvačilová nejen v komedii o nečekaném přátelství Skořápka s Alenou Mihulovou, ale i v romantické komedii o sblížení dvou samotářů Taneční hodiny s Miroslavem Táborským.

Opět se můžete těšit i na Simonu Stašovou, která stejně jako loni zahraje hned čtyři své nejúspěšnější inscenace.

A na Letní scéně nebudou chybět ani ostatní divácky oblíbené tituly z repertoáru divadla.

Více najdete v programu Letní scény zde.

Těšíme se na vás!

Novinky - 16. KVĚTNA ZAČÍNÁME HRÁT NA LETNÍ SCÉNĚ