Novinky 24. 8. 2023

Legendární režisér a dramatik Ladislav Smoček slaví narozeniny

V Ungeltu vytvořil celkem 11 inscenací. Tou nejmladší v našem repertoáru je komediální drama Housle s hereckým triem: Jiří Langmajer, Pavel Liška a samozřejmě Milan Hein. Nezaměnitelný režijní rukopis pana režiséra Smočka si vychutnáte i ve hře Pan Halpern a pan Johnson s hereckými bardy Petrem Kostkou a Františkem Němcem. O tom, že trojice těchto zvučných jmen vytvořila mimořádně oblíbenou inscenaci, svědčí její neutuchající divácká přízeň. Vždyť před nedávnem jsme oslavili již 300. reprízu!
Divadlo v roce 1995 začínalo dvěma převzatými inscenacemi, které předznamenaly naši cestu. Jednou z nich byla americká hra Dobrou noc, mami s Květou Fialovou a Janou Brejchovou režírovaná právě Ladislavem Smočkem. Pan režisér má rovněž zásluhu na získání první Thálie pro naše divadlo. Byl to on, kdo režíroval Bouřlivé jaro s Alenou Vránovou a Ondřejem Vetchým (jeho roli později převzal Pavel Liška). 

Vážený pane režisére,

děkujeme Vám, že jste od počátků až do dnešních dnů oporou našeho divadla a přejeme Vám hodně zdraví a ještě mnoho nezdolné tvůrčí energie. 

Váš Ungelt
Novinky - Legendární režisér a dramatik Ladislav Smoček slaví narozeniny