Novinky 18. 11. 2013

PRVNÍ INFORMACE O LETNÍ SCÉNĚ 2014

Vážení diváci a příznivci našeho divadla, sice nás teprve čekají zimní radovánky, ale my nezahálíme a již nyní pracujeme na přípravách Letní scény 2014. Dovolujeme si Vám tímto nabídnout první informace o připravovaném programu naší LETNÍ SCÉNY 2014. ...
Vážení diváci a příznivci našeho divadla,

sice nás teprve čekají zimní radovánky, ale my nezahálíme a již nyní pracujeme na přípravách Letní scény 2014.
Dovolujeme si Vám tímto nabídnout první informace o připravovaném programu naší LETNÍ SCÉNY 2014.

Rezervovat vstupenky bude možné od 1.2.2014, prodej bude spuštěn 1.3.2014.

Novinka Letní scény - hra K U R T I Z Á N A

Jevištní dramatizace na motivy francouzského milostného románu Sidonie-Gabrielly Colettové . V roli někdejší kurtizány CHANTAL POULLAIN, v roli jejího milence IGOR OROZOVIČ, v roli jeho matky se budou alternovat JAROSLAVA OBERMAIEROVÁ a REGINA RÁZLOVÁ.
Dramatizace a režie Pavel Ondruch
Průběžně budeme přinášet informace o přípravách tohoto titulu.


Dále se můžete opět těšit na komorní muzikál TOUHA JMÉNEM EINODIS - snad se nám podaří vyhovět všem, loni nám Letní scéna praskala ve švech...

Původní český komorní muzikál pro Martu Kubišovou a Anetu Langerovou. Spoluúčinkují Milan Hein, Ondřej Novák, Igor Orozovič a hudební skupina Karla Štolby nebo Petra Maláska.
Příběh, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky, přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke.
Režie Pavel Ondruch, choreografie Petr Čadek.
Světová premiéra v červnu 2013 na Letní scéně Divadla Ungelt.


A jak již tradičně se vrací i hra SKLENICE VODY

Nejslavnější hra francouzského dramatika a knížete vaudevillu, který žil v prvé polovině 19. století.
Svou premiéru měla tato hra na Letní scéně Divadla Ungelt v červnu 2012. Kromě podívané, kterou představení odehrávající se na královském dvoře nabízí, ocení diváci vtipné dialogy a poutavý příběh o lásce, intrikách a touze po moci, který byť je téměř dvě stě let starý, je velmi současný. Hlavní role vévodkyně a královny si hrají Zlata Adamovská a Chantal Poullain, roli hraběte Petr Štěpánek. Kromě tohoto hvězdného tria se v představení objevují také dva mladí herci – Jana Malá a Filip Tomsa.
Režie Petr Novotný.


Jako další titul bychom chtěli uvést připravovanou premiéru kamenné scény - PAN HALPERN A PAN JOHNSON

Anglická tragikomedie. U hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Přijďte se podívat. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence Olivier. V současnosti hru uvádí s velkým úspěchem divadla v USA, Francii a v Německu. Divadlo Ungelt ji uvede v české premiéře s Františkem Němcem a s Petrem Kostkou v režii Ladislava Smočka na jaře 2014.


Předběžný -orientační program - konečný bude znám na konci ledna.

Kurtizána: 18.-19.7., 21.-26.7., 28.7.-2.8., a několik termínů v červnu.
Touha jménem Einodis: 30.6.-3.7., 7.-10.7., 14.-17.7., 18.-21.8., 25.-28.8.
Sklenice vody: 4.-9.8., 11.-16.8.
Pan Halperna a pan Johnson: termíny v jednání

Tolik první informace o přípravách Letní scény 2014...

Těšíme se na viděnou....
Novinky - PRVNÍ INFORMACE O LETNÍ SCÉNĚ 2014