Novinky 9. 10. 2017

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ uměleckého ředitele a majitele Divadla Ungelt Milana Heina  k představení Deštivých dnů ze dne 7. 10. 2017 v Dolním Benešově     Desítky let jsem hrál na prknech divadel po celé České republice a mimopražské diváky mám upřímně rád. ...

 


TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ


uměleckého ředitele a majitele Divadla Ungelt Milana Heina 


k představení Deštivých dnů ze dne 7. 10. 2017 v Dolním Benešově


 


 


Desítky let jsem hrál na prknech divadel po celé České republice a mimopražské diváky mám upřímně rád. Jsem proto šťastný, že špičková představení mého divadla mohou spatřit i oni. 


 


O to víc mě mrzí, co se v Dolním Benešově přihodilo. Pokud Divadlo Ungelt vyjede na zájezd, přestává být pořadatelem večera. Tím je vždy místní objednavatel, který se smluvně zavazuje, že zajistí takové podmínky, aby umělecká hodnota díla neutrpěla. To se v Dolním Benešově nestalo. 


 


K nezdaru večera však bohužel přispěli i někteří diváci. Dovolte, abych citoval jednu divačku, která nám po shlédnutí představení v Dolním Benešově napsala: „Všichni jsme slyšeli bez problémů. Rušili nás pouze ostatní diváci, kteří si povídali mezi sebou, fotili se na telefony, přicházeli a odcházeli. Když nakonec jedna paní vykřikla, ať Richard Krajčo zazpívá, hanba mě fackovala.“


 


Deštivé dny je jedno z kultovních představení mého divadla. Svědčí o tom nominace Richarda Krajča i Davida Švehlíka na nejprestižnější české divadelní ocenění Cenu Thálie. Richard Krajčo ji nakonec získal. Tato komorní hra pro dva herce je plná vypjatých dramatických scén i intimních monologů. A je zřejmé, že v takovém prostředí nebylo možné hru plnohodnotně dohrát. Je mi velmi líto, že ti diváci, kteří přišli na výjimečné divadelní představení, byli o zážitek okradeni. Jim především se omlouvám. 


 


Omlouvám se ale i hercům, kterým nepřísluší, aby takové situace řešili. To je přece povinnost pořadatele – ten se však večera nezúčastnil. I proto nesmírně oceňuji, jak se k neřešitelnému problému Richard Krajčo postavil. Vypjatou situaci zvládl natolik lidsky, že mu nakonec všichni zatleskali, i když se představení nedohrálo.


 


Do budoucna všem divákům i hercům Divadla Ungelt slibuji, že udělám vše proto, aby se už nikdy nic podobného nepřihodilo.


 


 


 


Milan Hein


 


 


 

Novinky - TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ