Umělec
Ondřej Novák

Ondřej Novák

Ondřej Novák (1985) vystudoval herectví na DAMU a v posledním ročníku získal Cenu Jiřího Adamíry. Se svými spolužáky založil Divadlo NaHraně, kde působí nejen jako herec, ale také jako dramaturg. Jednou z prvních inscenací tohoto divadla byla na profesionální jeviště přenesená úspěšná školní práce na Penhallově hře Slyšet hlasy (režie Jaroslava Šiktancová). Pravidelně zároveň spolupracoval s Divadlem Letí, kde například vystoupil v hlavní roli Ravenhillova skandálního dramatu Domeček pro buzničky – u Matky Kapavky (režie Daniel Špinar) nebo v Gieselmannově Plantáži (režie Martina Schlegelová). V roce 2013 přijal angažmá v Městském divadle Kladno, kde působil dva roky. Do Divadla Ungelt vstoupil přes jeho Letní scénu v roce 2013. Jako Johaness účinkoval v komorním muzikálu Karla Štolby a Marty Skarlandtové Touha jménem Einodis (režie Pavel Ondruch). O dva roky později nazkoušel Lota ve Williamsově dramatu Království boží na zemi (režie Pavel Ondruch). Spolupráce s Ungeltem a režisérem Pavlem Ondruchem byla dále rozvíjena v roce 2017 ve hře Petera Quiltera 4000 dnů. Na konci toho samého roku navíc Ondřej Novák nastudoval s režisérem Ladislavem Smočkem Mittererova Pardála. Mimo divadlo spolupracuje s televizí i filmem. Natočil pohádky Kouzla králů a Micimutr, filmy Lidice, Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů či Fair play.

Role

Dovolená paní Josefy
Dany Laurent

Dovolená paní Josefy

Žádné manželství není v takových troskách, aby ho jedna svérázná hospodyně nedokázala zachránit. Úspěšná francouzská komedie o tom, jak umí být život krásný a zábavný, i když to tak někdy nevypadá. 

Pardál
Felix Mitterer

Pardál

Stará žena autem srazí zapomnětlivého muže, který je tolik podobný jejímu zesnulému manželovi. Je už opravdu nesvéprávná, jak říká její synovec? Anebo je všechno úplně jinak? Napínavá tragikomedie, v níž se skutečnost skládá do nečekaných a dojemných obrazců nesmrtelné lásky.

4000 dnů
Peter Quilter

4000 dnů

Matka, syn a jeho partner vzpomínají na uplynulých jedenáct let. Každý z nich si je ale pamatuje jinak. Do jaké míry utváří pamět naši osobnost? Dramatický příběh napsaný s anglickou lehkostí a humorem.

4000 dnů / filmová projekce
Peter Quilter

4000 dnů / filmová projekce

Matka, syn a jeho partner vzpomínají na uplynulých jedenáct let. Každý z nich si je ale pamatuje jinak. Do jaké míry utváří paměť naši osobnost? Dramatický příběh napsaný s anglickou lehkostí a humorem jsme pro Vás natočili v roce 2018. Promítáním záznamu inscenace vzdáváme hold výjimečné umělkyni Haně Maciuchové.