Inscenace
Unikátní písňový recitál Soni Červené za doprovodu pianisty Karla Košárka, v němž mimo jiné zazní skladby Bohuslava Martinů, Jiřího Červeného a dalších.

Zpívá a vypráví Soňa Červená

Zpívá a vypráví Soňa Červená
Premiéra 15. února 2019. 8. dubna 2022.
Na klavír Soňu Červenou doprovází Karel Košárek.
Obvyklá délka představení je 1 hodina a 30 minut včetně přestávky.

Obsazení & tvůrci

Podrobnosti

Z kritky Radmily Hrdinové (Právo):
"Když na jeviště vstoupí křehká útlá bytost, opírající se o ruku klavíristy Karla Košárka, diváci zapochybují, zda zvládne celý dvouhodinový večer. Vždyť je jí třiadevadesát let. O pár minut později už bez dechu a pochybností přihlížejí, jak tato dáma s komediantskou vervou naplno vplula do Kuchyňské revue Bohuslava Martinů. Recituje, zpívá, volá, směje se, temperamentně gestikuluje, tančí, ano vskutku tančí, protože jí k tomu stačí, aby zády k publiku vystřihla s minimem pohybů dokonale erotické tango. Zachovat si ženské charisma a smyslnost v třiadevadesáti letech dokáže málokdo. Soňa Červená má obojí. Hodnocení 100%"

Z kritiky Jiřího Černého (Aktualne.cz)
"Červená do představení navíc vkládá svůj osobitý a obdivuhodný vztah k historii žánru. Aniž by sebemíň poučovala, tu a tam publiku nabízí střípky z kabaretní faktografie. (...) Dramaturgickým Taxisovým příkopem jsou pro Soňu Červenou závěrečné písničky Ta smutná, Podzimní píseň a Písnička z mládí. Jak jinak než všechny otcovy." 

Zpívá je naplno, přesvědčivě, bez sentimentu. V hlasové formě bezmála srovnatelné - máme-li použít měřítko nejvyšší a nejpřiléhavější - s posledními nahrávkami Charlese Aznavoura. Svým humorem nešetří ani tatínka, který psal "Kde je ten čas, kdy jsem já bývával mlád" - a bylo mu teprve třicet.

"Když Soňa Červená zazpívala na výročí Divadla Ungelt kousek písně svého otce, všechny nadchla. Včetně nás. Jsme proto poctěni, že souhlasila s nabídkou, aby u nás měla jednou měsíčně písňový recitál. Večer této světoznámé operní Divy bude prodchnutý nejen písněmi jejího otce, ale zazpívá i další své oblíbené skladby. Komorní atmosféru podtrhne klavírní doprovod Karla Košárka, který zahraje i několik sólových kusů. Světová premiéra původního recitálu určeného pouze pro Divadlo Ungelt bude 15. února 2019!" (Pavel Ondruch)

Média

Program