Glosář Milana Heina 10. 2. 2011

Glosář poprvé!

Vážení čtenáři, mohu Vám s radostí svěřit své dojmy z prvních zkoušek na naši nejbližší premiéru ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH... Pavel Kříž přistál v Praze po měsíčním pobytu v Kanadě s téměř dokonalou znalostí rozsáhlého textu a ...
Vážení čtenáři,
mohu Vám s radostí svěřit své dojmy z prvních zkoušek na naši nejbližší premiéru ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH...
Pavel Kříž přistál v Praze po měsíčním pobytu v Kanadě s téměř dokonalou znalostí rozsáhlého textu a s jasným názorem na hru a na svou roli. Bude to úplně jiné představení než s Oldřichem Kaiserem. Pavlův Michael nebude patrně tak komediálně bravurní jako Michael Kaiserův, ale určitě z něj bude vyzařovat vnitřní hloubka a pevnost charakteru, o kterou se bude moci vdova Harrisonová Chantal Poullain opřít. A o pohybových dispozicích někdejšího profesionálního tanečníka Michaela nebude u vítěze Star Dance Pavla Kříže pochyb!
Na každý pád CHANTAL POULLAIN a PAVEL KŘÍŽ vytvoří unikátní hereckou dvojici a máte se nač těšit!
Po této premiéře vyrukujeme v Ungeltu s novým titulem až na podzim.
Ještě nevím, o jaký titul půjde, ale mohu Vám prozradit, že hru vybírám pro ZLATU ADAMOVSKOU.
Gregory Motton je autorem hry NEJVĚTŠÍ DÉMANT SVĚTA, kterou pro Ungelt přeložila má sestra Marta Skarlandtová a zahrají si v ní FRANTIŠEK NĚMEC a DANA SYSLOVÁ Premiéru plánujeme na duben 2012.
Tečku za příští sezónou učiní prastará, ale stále aktuální komedie SKLENICE VODY, kterou napsal v 19.století francouzský dramatik a kníže vaudevillu Eugen Scribe. Její premiéru uvedeme na naší Letní scéně v červnu 2012 v hlavních rolích se ZLATOU ADAMOVSKOU, CHANTAL POULLAIN a PETREM ŠTĚPÁNKEM.
Mladé diváky budeme chtít po Penhallově Lásce a porozumění přilákat příběhem Keitha Huffa DEŠTIVÉ DNY, který slavil nedávno velké úspěchy na Broadwayi. Jde o vypjaté drama o dvou mladých policistech, které si v Ungeltu zahrají RICHARD KRAJČO a DAVID ŠVEHLÍK, osvědčená herecká dvojice už z Penhallovy hry. Premiéra bude na podzim 2012, Ungelt má zaplacena autorská práva a oba herci již podepsali smlouvy.
Tak to je pro tuto chvíli vše. A nebo Vám ještě prozradím, že novou roli hledám také pro Janu Štěpánkovou a také pro Zuzanu Bydžovskou, kterou chci do Ungeltu vrátit. Stálí návštěvníci našeho divadla vědí, že Zuzana u nás po léta hrála, a to v představení Na ocet s Mirkem Etzlerem a v představení Mathilda s Jirkou Bartoškou.
A to je opravdu vše, o další novinky se s Vámi podělím v příštím Glosáři.
Mějte se!
Milan Hein
Glosář Milana Heina - Glosář poprvé!