Glosář Milana Heina 14. 5. 2016

Májový

Vážení čtenáři,je 14. května a já se stydím. Naposledy jsem Vám psal na Nový rok..Tak popořádku. 21. ledna měl v Ungeltu premiéru Poslední recitál Marty Kubišové. Petr Malásek jej dramaturgicky bravurně sestavil. Má neuvěřitelnou gradaci, znějí v něm slavné hity ...

Vážení čtenáři,
je 14. května a já se stydím. Naposledy jsem Vám psal na Nový rok..Tak popořádku.


21. ledna měl v Ungeltu premiéru Poslední recitál Marty Kubišové. Petr Malásek jej dramaturgicky bravurně sestavil. Má neuvěřitelnou gradaci, znějí v něm slavné hity i zcela neznámé novinky. A Marta je v úžasné formě, zpívá jí to po infarktu ještě líp než před ním! Je to svěží rozloučení! Já jsem na jevišti 7 minut, Martě sekunduju ve dvou duetech a celý večer si užívám s ní. A hlavně s ní s Martinem jezdíme na zájezdy, aby na nich nebyla sama... Poslední recitál budeme v Ungeltu reprízovat do června příštího roku, kdy bude mít derniéru. Následovat bude o prázdninách 2017 na Letní scéně derniéra Touhy jménem Einodis a 5.,6 .a 7. září 2017 se v Divadle ABC uskuteční tři poslední koncerty Marty, kterými svou pěveckou kariéru definitivně ukončí.


20. února proběhla premiéra světově proslulého amerického dramatu Smrt a dívka. Režisér Jiří Svoboda naplnil beze zbytku má očekávání. Příběh poutavě vystavěl, dal mu potřebné napětí a psychologickou hloubku, jevištní dění revolučně nasvítil, ostatně je filmař a Lucii Štěpánkovou, Petra Stacha a Tomáše Dastlíka dovedl ke strhujícím hereckým kreacím. Nenechte si ujít!


Následovat měla premiéra hry 4000 dnů s Hanou Maciuchovou, Ondrou Novákem a Pavlem Baťkem. Pro onemocnění Hanky jsme premiéru přeložili, bude v únoru 2017. Pavla Baťka, který má v té době povinnosti ve stálém angažmá v ND, nahradí Petr Stach. A protože v rozpočtu divadla jsme s premiérou v dubnu počítali, hru 4000 dnů nahradila v české premiéře polská hra Skořápka, dramaturgický objev Pavla Ondrucha, od 1. září stálého dramaturga Ungeltu, který Skořápku rovněž režíroval. Oceňuji herecké výkony Aleny Mihulové a Petry Nesvačilové. Těší mě, že jde o komedii, Ungelt příliš úsměvných inscenací na repertoáru nemá.


A pozvolna dobíháme do cíle divadelní sezóny 2015/16. Na kamenné scéně rozezkoušíme ještě nový titul se Zlatou Adamovskou a s Janem Vlasákem a před námi bude 52 prázdninových představení na Letní scéně. Držme palce, aby vyšlo počasí! A držte palce i mně osobně. Týká se mě polovina z nich, dvanáctkrát se hraje Mezi úterým a pátkem a čtrnáctkrát Touha jménem Einodis. A to mi v srpnu bude sedmdesát...
No, jo !?! Jo,jo.
Váš
Milan Hein

Glosář Milana Heina - Májový