Glosář Milana Heina 20. 11. 2013

Na sklonku podzimu

Vážení čtenáři, jsme v polovině listopadu a Ungelt má za sebou v této sezóně už dvě premiéry! Kabaret Černá myš měl u premiérového publika vřelý ohlas. Radek Holub je nejen skvělý komik, ale zároveň velice citlivý hráč. Lyrik! Okouzlil mě! ...
Vážení čtenáři,
jsme v polovině listopadu a Ungelt má za sebou v této sezóně už dvě premiéry!
Kabaret Černá myš měl u premiérového publika vřelý ohlas. Radek Holub je nejen skvělý komik, ale zároveň velice citlivý hráč. Lyrik! Okouzlil mě! A bavili mě i Jana Malá, Dáša Zázvůrková a Vašek Liška. Bohužel naši diváci jsou navyklí přicházet do Ungeltu na komorní psychologické příběhy a s žánrem kabaretu si u nás nevědí rady. Škoda! Kabaret Černá myš v Ungeltu za vidění stojí!
Hra V lese černém,hlubokém je naopak typickým ungelťáckým spektáklem. A Zlata Adamovská a Petr Štěpánek Vás v něm strhnou! A udrží v napětí! Nenechte si ujít!

Legendární režisér Smoček začal s Františkem Němcem a s Petrem Kostkou zkoušet anglickou hru Lionela Goldsteina Pan Halpern a pan Johnson. Byl jsem na zkoušce. Nevídané! Rodí se skvost! Holt, když někdo umí...

To mladý režisér Pavel Ondruch momentálně hlavně píše. Dopisuje dramatizaci na motivy francouzského milostného románu Sidonie-Gabrielly Colettové, kterou uvedeme v jeho režii pod názvem Kurtizána s Chantal Poullain, Igorem Orozovičem a s Jarkou Obermaierovou v alternaci s Reginou Rázlovou na konci sezóny v kamenném Ungeltu a pak jako hlavní titul na Letní scéně 2014.

A na závěr omluva, vážení diváci. Je Vás bezpočet, kteří se k nám nemůžete probojovat na představení Deštivé dny. V prosinci odehrajeme dvě přeložená představení z léta a další představení uvedeme až v březnu. Věřte, je mi to moc líto, ale není to naše vina. Richard Krajčo, byť po odchodu z Národního divadla hraje jen v Ungeltu, do té míry upřednostňuje svou pěvěckou a muzikantskou kariéru, že nám více termínů nedá. Vím, těch je žalostně málo! Budiž Vám útěchou, že kluci mi slíbili, že Deštivé dny budou hrát, dokud o ně budou mít diváci zájem. A já pro ně chystám další představení až na sezónu 2017/18, do té doby budou Deštivky na repertoáru!
Tím končím!
Váš
Milan Hein
Glosář Milana Heina - Na sklonku podzimu