Glosář Milana Heina 14. 9. 2015

Nová sezóna

Vážení čtenáři, je 13. září. Zítra se hraje po téměř tříměsíční pauze opět v kamenném Ungeltu, začíná nám nová divadelní sezóna.... Mám-li krátce zhodnotit dění na letošní Letní scéně divadla, musím začít neuvěřitelným konstatováním. Bylo naplánováno 59 představení a 59 ...
Vážení čtenáři,
je 13. září. Zítra se hraje po téměř tříměsíční pauze opět v kamenném Ungeltu, začíná nám nová divadelní sezóna....
Mám-li krátce zhodnotit dění na letošní Letní scéně divadla, musím začít neuvěřitelným konstatováním. Bylo naplánováno 59 představení a 59 představení bylo odehráno! Neuvěřitelná klika s počasím! Diváci zůstali věrni našemu muzikálu Touha jménem Einodis, hráli jsme jej dvanáctkrát a pokaždé bylo natřískáno. Vyprodaní byli rovněž naši Mistři Kostka a Němec a trio Poullain, Orozovič, Rázlová. Ve srovnání s těmito tituly byl o představení Království boží na zemi menší divácký zájem. Mrzí mě to, ale neudivuje. Williams je autorem vypjatých dramat a v létě se chtějí diváci bavit. Nejspíš jsem neměl riskovat a tak náročný titul na Letní scénu nasazovat. Nepochybuji o tom, že na kamenné scéně si hra najde vděčné a nadšené publikum.

Nu a na kamenné scéně nás v této divadelní sezóně čekají čtyři premiéry. První z nich se uskuteční v listopadu. Jedná se o hru Vlak Sunset Limited, kterou napsal oceňovaný americký autor Comac McCarthy. Režírovat ji bude Petr Slavík a zahrají si v ní František Němec a Radek Holub. Jsem moc rád, že v mých očích nejlepšímu českému žijícímu herci Františkovi Němcovi v Ungeltu přibude další parádní role! Františka si u nás můžete vychutnávat v představeních Ledňáček a Pan Halpern a Pan Johnson...
Po Novém Roce představí svůj nový a zároveň už i Poslední recitál Marta Kubišová. Doprovázet ji v něm budou střídavě hudební skupiny Petra Maláska a Karla Štolby. Tradičním hostem v recitálu budu já. Je je to pro nás, Martiny fandy, smutná představa, že nám za dva roky přestane zpívat, ale nezbývá nám, než její rozhodnutí pochopit a ocenit. Ruku na srdce, kdo to dokáže? Kdo rozpozná, že nazrál čas a měl by odejít ze scény?

V únoru uvedeme strhující jevištní psychologický americký thriller Smrt a dívka, který ve filmové podobě proslavil Roman Polanski. V Ungeltu jej bude režírovat filmový režisér Jiří Svoboda a zahrají si v něm Lucie Štěpánková, Petr Stach a Tomáš Dastlík.
Také třetí premiérový činoherní titul v této sezóně přivede v režii Pavla Ondrucha na naše jeviště herecké trio. Hanu Maciuchovou, Pavla Baťka a Ondru Nováka. Anglické komorní drama 4000 dní, napsané s lehkostí a s humorem, překvapí originální zápletkou a vybídne herecké představitele k niterné souhře.
Tak a to je, dámy a pánové, pro dnešek vše. Vítejte v nové sezóně! Na viděnou v našem Ungeltu!
Těším se na Vás.
Váš
Milan Hein,
umělecký ředitel a majitel divadla
Glosář Milana Heina - Nová sezóna