Glosář Milana Heina 7. 1. 2017

NOVOROČNÍ

Vážení čtenáři, naposledy jsem Vám psal 14. května 2019. Od té doby uplynulo 34 týdnů, 238 dní...Loňský rok byl pro mě výjimečný. Paradoxně nejnabitější bylo jeho léto, divadelní prázdniny!? Na Letní scéně jsem účinkoval 27krát, 14krát v muzikálu Touha jménem ...

Vážení čtenáři,


naposledy jsem Vám psal 14. května 2019. Od té doby uplynulo 34 týdnů, 238 dní...

Loňský rok byl pro mě výjimečný. Paradoxně nejnabitější bylo jeho léto, divadelní prázdniny!? Na Letní scéně jsem účinkoval 27krát, 14krát v muzikálu Touha jménem Einodis, 12krát ve hře Mezi úterým a pátkem jedenkrát v pořadu pro Český rozhlas Ungelt zpívá. K tomu se 12. srpna konala ještě naše svatba s Martinem a ve Vrchotových Janovicích se dostavoval náš kamenný dům...
Byla to fuška, ale se šťastným koncem. Na Letní scéně jsme odehráli 53 představení, návštěvnost 111%! Kamenný dům stojí! A novomanželé jsou po pěti měsících stále šťastní!

A přišlo září a začátek nové sezóny 2016/2017. Na kamenné scéně jsme 1. října oslavili 21. výročí vzniku našeho divadla. Židle Ungeltu darovali JUDr. Hana Marvanová, Zuzana a Jan Wienerovi, Simona Postlerová, Lucie Štěpánková, profesor Petr Neužil a Petr Stach... V listopadu se uskutečnila první premiéra v této sezóně. V české premiéře jsme uvedli hru Simona  Stephense Princip náhody a zaskvěli se v ní Alena Mihulová a Jan Vlasák v režii Víta Vencla. Následovat bude už brzy další česká premiéra, opět anglosaské hry, 4000 dnů Petera Quiltera v režii dramaturga divadla Pavla Ondrucha s Hanou Maciuchovou, Petrem Stachem a Ondrou Novákem. V závěru sezóny, věřme, že do třetice všeho dobrého, uvedeme českou premiéru hry Gai Louwové Miss Dietrich lituje s Reginou Rázlovou a Simonou Postlerovou v režii Radovana Lipuse.

Tolik na usmířenou, vážení čtenáři...


S dramaturgem Pavlem Ondruchem pro Vás připravujeme nový bulletin Divadla Ungelt s názvem Zákulisník. Bude vycházet po každé nové premiéře divadla a jeho součástí bude i Heinův glosář. Takže na 238 dní se už odmlčet nebudu moci.


Mějte se.


Váš Milan Hein