Glosář Milana Heina 1. 5. 2011

Pár novinek z Ungeltu...

Milí čtenáři, po delší odmlce se opět hlásím, abych Vám svěřil co nového v našem divadle... Konečně byla vyřízena autorská práva a herci podepsali smlouvy na naši nejbližší premiéru. Uskuteční se v polovině listopadu tohoto roku. Hru Vzpomínky zůstanou napsal ...
Milí čtenáři,
po delší odmlce se opět hlásím, abych Vám svěřil co nového v našem divadle...
Konečně byla vyřízena autorská práva a herci podepsali smlouvy na naši nejbližší premiéru. Uskuteční se v polovině listopadu tohoto roku. Hru Vzpomínky zůstanou napsal Bernard Slade a režírovat ji bude Viktor Polesný. Je to hra o lásce i o rodinných poutech. Jímavý milostný příběh i strhující rodinné drama. Jako matka a dcera se představí Zlata Adamovská a Lucie Štěpánková, jedinou mužskou roli příběhu si zahraje Petr Štěpánek.
Druhou premiérou divadelní sezóny 2011/12 bude nová hra s Chantal Poullain a s Jiřím Schmitzerem, dvojicí, která spolu v Divadle Ungelt odehrála už přes 300 repríz Albeeho Hry o manželství. Premiéra nového titulu s Poullain a Schmitzerem se uskuteční v lednu 2012. Titul bude znám do konce června a jakmile ho budu znát, hned Vám ho sdělím.
Následovat bude duchaplná anglická hra o nenaplněné celoživotní lásce paní Thomasové a pana Smithe Největší démant světa. Napsal ji Gregory Motton a českou premiéru s Františkem Němcem a s Danou Syslovou bude u nás mít v dubnu 2012.
Eugen Scribe je autorem Sklenice vody. Tato nejslavnější hra francouzského dramatika a knížete vaudevillu, který žil v prvé polovině 19.století, bude mít svou premiéru na Letní scéně našeho divadla a hrát se bude v průběhu divadelní sezóny jen na zájezdech, na kamenné svéně se s ní nepočítá. Pětice herců bude vystupovat v historických kostýmech a také scéna bude výpravnější, než je v komorním Ungeltu zvykem. Kromě podívané, kterou představení odehrávající se na anglickém královském dvoře nabídne, ocení diváci vtipné dialogy a poutavý příběh o lásce, intrikách a touze po moci, který byť je téměř dvě stě let starý, je velmi současný. Hlavní role Královny Anny a Vévodkyně z Marlborough si zahrají Chantal Poullain a Zlata Adamovská, roli Vikomta z Bolingbroku Petr Štěpánek. Premiéra je naplánována na červen 2012.
Poslední premiérou příštího kalendářního roku bude hra Deštivé dny, jejímž autorem je Keith Huff. Toto americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. V americké a zároveň světové premiéře hry hrály mladé policisty světové filmové hvězdy Daniel Craig a Hugh Jackman. V české premiéře se v Divadle Ungelt v těchto rolích představí Richard Krajčo a David Švehlík. Premiéra bude v říjnu 2012.
Ale to už je pohled do vzdálenější budoucnosti, vraťme se do současnosti! V našem divadle žijeme hlavně přípravami na Letní scénu, hrát se na ní začne už za 6 týdnů! A tak neváhejte, předprodej už začal!
Moc Vás zdravím!
Milan Hein
Glosář Milana Heina - Pár novinek z Ungeltu...