Glosář Milana Heina 12. 11. 2012

Podzimní..

Vážení čtenáři, s provinilým pocitem usedám k počítači, abych pro Vás sepsal Glosář. Ten minulý jsem psal 1.července! Bylo vedro. Teď je listopad, čekáme mrazy.... Letošní Letní scéna dopadla nad všechna očekávání. Téměř všechna představení byla vyprodaná a titul, ...
Vážení čtenáři,
s provinilým pocitem usedám k počítači, abych pro Vás sepsal Glosář. Ten minulý jsem psal 1.července! Bylo vedro. Teď je listopad, čekáme mrazy....

Letošní Letní scéna dopadla nad všechna očekávání. Téměř všechna představení byla vyprodaná a titul, nastudovaný speciálně pro Letní scénu - Sklenici vody, budeme pro velký úspěch hrát na Letní scéně i v roce 2013 ! A neuvěřitelná sedmdesátnice Marta Kubišová na Letní scéně přímo triumfovala! Na svých narozeninových koncertech všechny okouzlila. Večer s hosty Karlem Gottem a s Anetou Langerovou natočila Česká televize a odvysílá jej 1.prosince.

A za sebou máme už i první premiéru této sezóny na kamenné scéně. Byla jí americká hra Deštivé dny s Richardem Krajčem a s Davidem Švehlíkem v režii Janusze Klimszy. Počin! Na jevišti jen dvě židle, dva policajti a dva kvéry. A jaké je to divadlo! Kluci famózní, v životních rolích!

A zkoušíme další hru! Poslední romanci - hru o lásce, na kterou není nikdy pozdě. Úsměvný i bolavý příběh tří starších lidí, který přivede na jeviště Ungeltu pro změnu zralou hereckou gardu Alenu Vránovou, Petra Kostku a Carmen Mayerovou. Premiéru mají 8.ledna.

A v Ungeltu se začalo korepetovat! Na Letní scéně bude mít totiž v červnu příštího roku premiéru původní komorní muzikal pro Martu Kubišovou a Anetu Langerovou o baronce Sidonii Nádherné, nazvaný Touha jménem Einodis. Libreto a texty písní: má sestra Marta Skarlandtová, hudba: Karel Štolba. V představení se objeví také tři muži. Aneta si k sobě vybrala dva mladé herce Ondřeje Nováka a Igora Orozoviče, Kubišová mě!
Zkrátka, v Ungeltu to žije! Na únavu a na podzimní splíny nemám kdy. Divácká lačnost a dychtivost je pro mě nejlepší drogou. Lačněte a dychtěte dál, milovaní diváci !
Váš
Milan Hein
Glosář Milana Heina - Podzimní..