Glosář Milana Heina 1. 7. 2012

Pozvání na hradčanský Nový Svět !

Vážení čtenáři, je 1.červenec,máme před sebou dva prázdninové měsíce a v srdcích touhu prožít je co nejpříjemněji. Kéž by k tomu přispěla i naše Letní scéna ! Upřímně Vás k nám zvu ! Naším hlavním titulem je francouzská hříčka Sklenice ...
Vážení čtenáři,
je 1.červenec,máme před sebou dva prázdninové měsíce a v srdcích touhu prožít je co nejpříjemněji. Kéž by k tomu přispěla i naše Letní scéna ! Upřímně Vás k nám zvu !
Naším hlavním titulem je francouzská hříčka Sklenice vody se Zlatou Adamovskou, Chantal Poullain (v roli královny mluví i francouzsky), Petrem Štěpánkem, Janou Malou a Filipem Tomsou, k vidění bude exkluzívně pouze v tomto létě 2012 a pouze na Letní scéně ! Představení jsme po premiéře 24.června už šestkrát hráli a diváci i herci se náramně bavili. Na rozdíl od složitějších psychologických her, kterým holdujeme na naší kamenné scéně, je Sklenice vody cíleně oddechovým spektáklem, diváci se hlavně smějí a obdivují nádherné kostýmy výtvarnice Aleny Schäferové. Je to výjimečná podívaná ! A herci si to užívají, není divu, šanci zahrát si v dobových kostýmech mají zřídkakdy...
Ale zavítejte na naši Letní scénu rovněž na dvě další činohry. Pozvání adresuji především těm, kteří je na kamenné scéně shlédnout nestihli. Představení Vzpomínky zůstanou se Zlatou Adamovskou, Petrem Štěpánkem, Janou Strykovou a Pavlem Kikinčukem a Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Pavlem Křížem jsou jímavá, budete se smát i dojímat a pod širým nebem, obvzlášť vydaří-li se počasí (držím palce !), dostanou ještě novou dimenzi. Přijďte !
Nu a máte-li rádi Martu Kubišovou, vypravte se k nám na Letní scénu také poslední týden v srpnu ! Uvádíme její recitál, po každé okořeněný vystoupením jedinečného hosta. Vyprodány jsou recitály naší Marty s Gottem, s Neckářem a se Špinarovou, ale na Petru Janů, Anetu Langerovou a Petra Jandu zbývá v prodeji ještě pár posledních vstupenek. Neváhejte !
Nevím, jak Vám je při čtení těchto řádek, příznávám, že já jsem se při jejich psaní vydatně zapotil. Leje ze mě. V Praze je teď vedro k zalknutí ! Jsem rád, že jsem to dokončil. Mějte se!

Váš
Milan Hein