Glosář Milana Heina 17. 5. 2015

Před létem..

Vážení čtenáři, je to neodpustitelné, kaju se. Naposledy jsem pro Vás Glosář sepsal před pěti měsíci...!? Snad mě omlouvá, že po dramaturgickém přešlapu, jakým bylo nasazení hry Lety peklem na repertoár našeho divadla a následném zrušení této hry měsíc před ...
Vážení čtenáři,
je to neodpustitelné, kaju se. Naposledy jsem pro Vás Glosář sepsal před pěti měsíci...!?
Snad mě omlouvá, že po dramaturgickém přešlapu, jakým bylo nasazení hry Lety peklem na repertoár našeho divadla a následném zrušení této hry měsíc před její premiérou, jsem měl spoustu starostí a povinností, takže na Glosář jsem neměl myšlenky...
K tomu jsme od ledna začali každý měsíc s Martou Kubišovou natáčet pro Český rozhlas pořad Kdo židli má, bydlí a hlavně jsem začal po dvaceti letech v Ungeltu zkoušet velkou činoherní roli. A dala mi zabrat! Zkoušky s režisérem Klimszou byly náročné, inspirativní a pro nás všechny moc a moc přínosné! Hra Mezi úterým a pátkem má u diváků ohlas, všechna naše představení jsou dlouho dopředu do posledního místečka včetně přístavků vyprodaná, což nás těší a hraní nás baví! Mám báječnou manželku - Reginu Rázlovou, báječnou milenku - Jitku Čvančarovou a báječnou dceru - Petru Nesvačilovou. A to říkám přesto, že můj George ve hře nedopadne nejlíp, přijďte se po prázdninách podívat!
Ale ještě dříve se k nám vypravte na Letní scénu, začínáme 16.června. Schyluje se k premiéře famózní Willamsovy hry Království boží na zemi. Uvedeme ji jako hlavní titul naší letošní letní sezóny.
Čeká Vás strhující drama, vypovídající o vzletech a pádech, radostech a strastech našich životů , tak jak o nich uměl psát největší básník amerického jeviště Tennessee Williams. Režii představení má Pavel Ondruch..
Království boží na zemi nabízí velké herecké příležitosti třem mladším hercům. Před 46 lety jsem v této hře viděl Irenu Kačírkovou, Petra Kostku a Františka Němce, to byla událost! Teď Vás zvu na Jitku Čvančarovou, Martina Hofmanna a Ondřeje Nováka. Neváhejte a přijďte, stojí to za to, věřte mi!
Na viděnou se těší
Váš
Milan Hein
Glosář Milana Heina - Před létem..