Glosář Milana Heina 4. 1. 2012

V novém roce..

Milí čtenáři, zdravím Vás na prahu roku 2012 s přáním, abyste na naše divadlo nezanevřeli a zachovali nám svou přízeň. Vím, že divácká přízeň je křehká a nedá se naprogramovat. Neexistuje recept, jak jí docílit. Budu i nadále poslouchat ...
Milí čtenáři,
zdravím Vás na prahu roku 2012 s přáním, abyste na naše divadlo nezanevřeli a zachovali nám svou přízeň. Vím, že divácká přízeň je křehká a nedá se naprogramovat. Neexistuje recept, jak jí docílit. Budu i nadále poslouchat své dva instinkty - instinkt někdejšího herce, který mi hlásí, co je dobrá role a instinkt diváka, který mně říká: "Heine, na to by sis chtěl zajít.."

Divadlo Ungelt existuje 16 let a myslím, že právě zažívá svůj vrchol. Za něj vděčíme i vnějším okolnostem. Doba je stále povrchnější a klipovější. Přicházejí k nám diváci, kteří takovému trendu nechtějí podlehnout a my jim nabízíme zastavení. Mohou u nás spatřit komorní hry, které mají příběh, postavy s bohatým vnitřním životem, mohou s nimi prožít jejich vztahy a situace, které ze svých životů znají. A navíc jsme herecké divadlo, nabízející bezprostřední, téměř intimní kontakt herců s diváky. A hrají tu herecké a lidské osobnosti!

Ale abych to nezakřikl, že ? A sebechvála smrdí! Raději Vás pozvu na naši nejbližší premiéru. Poullain a Schmitzer ve hře P.N.Darrella Na vaše riziko! za vidění stojí. Jakoby jim ty role autor ušil na míru!
Tak na viděnou v UNGELTU ! A za Vaši přízeň Vám upřímně děkuji.
Váš
Milan Hein
Glosář Milana Heina - V novém roce..