Glosář Milana Heina 17. 10. 2011

Začátek nadmíru úspěšný!

Vážení čtenáři, sezóna 2011/12 je v našem divadle už v plném proudu a hned na jejím začátku se Martin Dejdar postaral o velkou divadelní senzaci. Ve středu 12.října se poprvé představil jako Kurt v tragické frašce Friedricha Dürrenmatta Play Strindberg ...
Vážení čtenáři,
sezóna 2011/12 je v našem divadle už v plném proudu a hned na jejím začátku se Martin Dejdar postaral o velkou divadelní senzaci. Ve středu 12.října se poprvé představil jako Kurt v tragické frašce Friedricha Dürrenmatta Play Strindberg a v náročné dramatické roli zazářil! Pro mnohé diváky především komik a bavič v UNGELTU přesvědčil o mnohostrannosti svého hereckého nadání. Jeho herecký projev má psychologickou hloubku, tajemství a v sousedství stylizovaných a sytých hereckých kreací Lábuse a Poullain působí civilně, introvertně a subtilně. Takový byl záměr režisérky Hanky Burešové a Martin jej beze zbytku naplnil. Musíte vidět!

V plném proudu jsou rovněž zkoušky na českou premiéru hry Vzpomínky zůstanou. Jímavý milostný příběh i strhující rodinné drama napsal Bernard Slade, režíruje Viktor Polesný. Poprvé si v této hře v našem divadle zahraje Petr Štěpánek, jeho partnery na jevišti budou Zlata Adamovská, Lucie Štěpánková a Vilém Udatný.

Další naše premiéra se v tuto chvíli rodí na pracovním stole Chantal Poullain. Chantalka si totiž, ještě dříve než začne zkoušet, každou roli sama překládá do francouzštiny, aby jí neunikl žádný význam. Na zkoušky se připravuje s oběma texty a na první čtené zkoušce umí celý český text už zpaměti! Oficiálně začínají zkoušky 21. listopadu a česká premiéra anglického psychologického dramatu P.N.Darella Na vaše riziko! je naplánovaná na začátek února.

To je zatím vše, až bude něco nového, ozvu se.
Mějte se!
Milan Hein