Glosář Milana Heina 9. 9. 2014

Září...

Milí čtenáři Glosáře, zdravím Vás z řeckého ostrova Korfu, v jakémsi ungelťáckém mezičase. Před pár dny jsme dohráli na Letní scéně, za pár dnů na kamenné scéně zahájíme novou sezónu... Na hradčanském Novém Světě jsme tentokrát odehráli 54 představení, ...
Milí čtenáři Glosáře,
zdravím Vás z řeckého ostrova Korfu, v jakémsi ungelťáckém mezičase. Před pár dny jsme dohráli na Letní scéně, za pár dnů na kamenné scéně zahájíme novou sezónu...

Na hradčanském Novém Světě jsme tentokrát odehráli 54 představení, 2 jsme museli pro déšť zrušit. Derniéru mělo představení Sklenice vody, druhou sezónu jsme hráli komorní muzikál Touha jménem Einodis (derniéru bude mít příští léto) a premiérově jsme uvedli Kurtizánu a pány Kostku a Němce ve hře Pan Halpern a pan Johnson. Na většinu představení jsme museli v hledišti přidávat desítky přístavků, takže konečná bilance zní: 100% návštěvnost! Letní scénu letos navšívilo přes 12 tisíc diváků. To těší a zavazuje!

První premiérou na kamenné scéně bude americká hra Lety peklem. Dramatický příběh z nápravného zařízení pro mladistvé uživatele drog. Nedávný hit Broadwaye u nás s Martinem Pechlátem, Evou Jeníčkovou a Sašou Borodinem v režii filmového režísera Viktora Tauše. Následovat bude anglická rodinná tragikomedie Mezi úterým a pátkem v režii Janusze Klimszi. Stále krásná a inteligentní manželka, její postarší a úspěšný manžel, mladá ambiciózní milenka a zoufalá dcera. Regina Rázlová, Milan Hein, Jitka Čvančarová a Petra Nesvačilová. A třetí premiérou bude hra slavného Tennessee Williamse Království Boží na zemi v režii Pavla Ondrucha s Jitkou Čvančarovou, Martinem Hofmannem a Ondřejem Novákem. Uvedeme jí na Letní scéně v červnu 2015.

Tolik alespoň v kostce o tom, co je v Ungeltu za námi a co je před námi. Zachovejte nám přízeň, vážení diváci! A mějte se!
Váš
Milan Hein
Glosář Milana Heina - Září...