Umělec
Ladislav Hampl

Ladislav Hampl

Ladislav Hampl (1981) v posledním ročníku DAMU přijal angažmá v divadle Rokoko, z něhož zanedlouho přešel do Divadla na Vinohradech. Z Náměstí míru po roce přesídlil na Anenské náměstí do Divadla Na zábradlí, kde strávil celých 12 let, a kde sehrál přes třicet rolí. Mimo Zábradlí však zářil i na jiných pražských scénách: například jako Romeo v Shakespearově tragédii Romeo a Julie uváděné na Pražském hradě v rámci Letních shakespearovských slavností nebo jako postava, kterou dramatik Mark O’Rowe nazval lapidárně písmenem „C“ v inscenaci Divadla v Celetné Terminus. Tyto drsné příběhy ze současného Dublinu režíroval Marek Němec. Ten si posléze Ladislava Hampla přizval ke svému režijnímu debutu v Divadle Ungelt. Ladislav Hampl tak i díky němu na konci roku 2017 poprvé vstoupil do Ungeltu v roli Johna v Enově Životu podle Jonesových. A ani ne rok poté se již v Ungeltu představí v nové roli Agenta v inscenaci Jak zabít komika (v alternaci s Václavem Vašákem). Ladislav Hampl je znám i díky své časté spolupráci s televizí (vidět jste jen mohli například v Ordinaci v růžové zahradě, Cestách domů, Okresním přeboru či v seriálu Vyprávěj).

Role

Život podle Jonesových
Will Eno

Život podle Jonesových

Přistěhovali se noví sousedé a oceňovaná tragikomedie, ve které dva manželské páry hledí vstříc prchavosti času a života, může začít. Obnažující cesta do hlubin lidské duše, v níž nic není tak tragické, aby se tomu nedalo i zasmát.

Jak zabít komika
Owen McCafferty

Jak zabít komika

Být komikem je poslání. Pokušení úspěchu a slávy je však příliš silné. Více smíchu, více potlesku, více peněz a z chytrého humoru je podbízivá šmíra. Komediální drama nabité stand-up výstupy, které mapují umělcovu trnitou cestu vzhůru - a i jeho pád.

To mám ale kliku
Robert Caisley

To mám ale kliku

Čtyřicetileté Sáře se nic nedaří. Vůbec nic. Naštěstí si ale na své neštěstí už zvykla. A zvykla si i na to, že kvůli němu nemůže mít jiný vztah než se svým majetnickým otcem. Dokud se neobjeví muž, který se rozhodne kletbu zlomit... Magicko-realistická komedie o lásce, která dokáže čarovat.