Umělec
Lucie Štěpánková

Lucie Štěpánková

Lucie Štěpánková (1981) během studia ostravské konzervatoře hostovala v Divadelní společnosti Petra Bezruče, v Národním divadle Moravskoslezském a ve Východočeském divadle Pardubice. Po maturitě přijala nabídku z Pardubic, kde se stala přední členkou souboru a během šesti sezón tam vytvořila mnoho hlavních rolí. Za roli Sety v Měsíčním běsu získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon na festivalu České divadlo 2002/2003. Když v roce 2007 přecházela do Divadla na Vinohradech, stala se ještě absolutní vítězkou ankety televizního pořadu Divadlo žije o nejoblíbenější regionální herečku. Nejprestižnější ocenění však přišlo o tři roky později – v roce 2009 získala Cenu Thálie pro činoherce do 33 let. V současné době je na volné noze a hostuje například v Divadle pod Palmovkou (Paní Bovaryová). Vidět ji můžete také na televizní obrazovce – především v seriálu Ulice, Cesty domů či Vyprávěj. V divadle Ungelt debutovala roku 2011 v úspěšné inscenaci Vzpomínky zůstanou. Posléze nazkoušela mimořádně náročnou roli Paulíny Salasové v inscenaci jihoamerického dramatika Ariela Dorfmana Smrt a dívka (režie Jiří Svoboda) a také roli Pony v inscenaci Život podle Jonesových (režie Marek Němec). .

Role

Život podle Jonesových
Will Eno

Život podle Jonesových

Přistěhovali se noví sousedé a oceňovaná tragikomedie, ve které dva manželské páry hledí vstříc prchavosti času a života, může začít. Obnažující cesta do hlubin lidské duše, v níž nic není tak tragické, aby se tomu nedalo i zasmát.

Smrt a dívka
Ariel Dorfman

Smrt a dívka

Křehká žena se může postavit do cesty svému trýzniteli jedině s pistolí v ruce. Co na tom, že je to úspěšný lékař, který přišel jen na krátkou návštěvu? Ani její manžel, respektovaný právník, jí nezabrání využít jedinečné šance na spravedlnost. Tady a teď ho musí usvědčit, vynést rozsudek a vykonat trest. Lucie Štěpánková svým výkonem v roli Paulíny potvrzuje, že je oprávněnou držitelkou Ceny Thálie z roku 2009.

Dobrou noc, mami
Marsha Norman

Dobrou noc, mami

Jessie se rozhodla. Zbývá už jen vše svěřit matce… Strhující psychologické drama, které v roce 1983 získalo Pulitzerovu cenu.