Umělec
Radek Holub

Radek Holub

Rodilý Pražák Radek Holub (1968) studium DAMU nedokončil a místo čtvrtého ročníku přešel rovnou do divadelního spolku Kašpar. Odtud jej do Divadla Na zábradlí „přetáhl“ režisér Petr Lébl, na jehož slavné éře výraznou měrou Radek Holub participoval (například role Trepleva v Rackovi). Poté co přešel na volnou nohu, navázal spolupráci s mnoha pražskými divadly – vidět jste jej mohli (nebo stále můžete) v Divadla Na Jezerce, v Divadle Kalich, v Divadle v Rytířské, v Dejvickém divadle či Divadle na Vinohradech. Do Divadla Ungelt vstoupil poprvé v roce 2013 jako principál v autorské divadelní féerii Kabaret Černá myš (režie Tomáš Vondrovic) a posléze exceloval spolu s Františkem Němcem ve hře Cormaca McCarthyho Expresu na západ (režie Petr Slavík). Široké publikum jej zná jako mnohotvářného herce z filmu (Šakalí léta, Učitel tance, Karamazovi…), televize (Zdivočelá země, Vraždy v kruhu, Labyrint) i rozhlasu.

Role

Expres na západ
Cormac McCarthy

Expres na západ

Strhující psychologické drama. Kultovní dílo amerického autora, mj. laureáta Pulitzerovy ceny, jehož dva romány byly úspěšně zfilmovány. Film Tahle země není pro starý byl oceněn čtyřmi Oskary. Nevšední setkání dvou diametrálně odlišných lidí v zašlém newyorském bytě – univerzitního profesora a bývalého trestance.

Zpívat jako Gigli
Tom Murphy

Zpívat jako Gigli

Chtěl by zpívat! Zpívat jako slavný italský tenor! Jen tak pocítí krásu a dosáhne životní harmonie… Mistrovské dílo největšího irského dramatika 20. století.