Umělec
Regina Rázlová

Regina Rázlová

Regina Rázlová (1947) po absolutoriu na DAMU dva roky působila v kladenském divadle. Kultovní filmovou komedií z roku 1969 Utrpení mladého Boháčka se proslavila a v roce 1972 přešla do Divadla E. F. Buriana. O osm let později se stala členkou Národního divadla v Praze. Na jevišti Divadla Ungelt se objevila poprvé po dlouhé profesní odmlce po sametové revoluci v roce 2014 jako temperamentní Charlotta v dramatizaci francouzské novely Sidonie-Gabrielly Colette Kurtizána(režie Pavel Ondruch). Nedlouho poté nazkoušela hlavní roli v australské tragikomedii Joanny Murray-Smith Mezi úterým a pátkem(režie Janusz Klimsza). Třetí a opět zcela novou hereckou polohu odkrývá Regina Rázlová v osobitém pojetí legendy světové kinematografie Marlene Dietrich. V inscenaci Miss Dietrich lituje (režie Radovan Lipus) doslova neopustí jeviště a my tak máme možnost pozorovat strhující herecký duet (spolu se Simonou Postlerovou), v němž měrou vrchovatou uplatňuje své celoživotní hereckézkušenosti.

Role

Mezi úterým a pátkem
Joanna Murray-Smith

Mezi úterým a pátkem

Odehrává se v Londýně. Do vyrovnaného dlouhotrvajícího manželství vchází mladá novinářka. Jen pár otázek... A nic není, jak na první pohled vypadá. Vynikající tragikomedie, která se může stát všem.

MISS DIETRICH lituje
Gail Louw

MISS DIETRICH lituje

Matka a dcera. Regina Rázlová jako MARLENE DIETRICH a Simona Postlerová jako MARIA RIVA ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska. Zlatý prach slávy a neúprosný čas. Věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí?