Inscenace
Dramatický příběh slavné divadelní hvězdy Gertrudy Matthews. Alena Vránová obdržela za svůj herecký výkon v této inscenaci Cenou Thálie za rok 1997. Jejím partnerem v této inscenaci byl nejdříve Ondřej Vetchý, pak Pavel Liška.

Bouřlivé jaro

Bouřlivé jaro

Česká premiéra 19. listopadu 1997 (první uvedení 10. listopadu 1997). Obnovená premiéra 19. října 2000. 
Derniéra 17. října 2002.

Autor
Arnold Wesker
Režie a scéna
Ladislav Smoček
Překlad
Kateřina Hilská
Kostýmy
Šárka Hejnová

Podrobnosti

"Na otázku, zda existuje nějaká vysněná role, kterou bych si chtěla zahrát, jsem pravidelně odpovídala: Nemám takové sny. Až teď v Ungeltu mě potkala role herečky Gertie Matthews, o které bytostně vím, že jsem ji chtěla a chci hrát. Ne hrát, žít. Protože u pana režiséra Smočka se na jevišti nehraje, ale žije." (Alena Vránová, 1997)

"První rolí v Ungeltu Aleny Vránové byla postava stárnoucí herečky Gertrudy Matthews v anglickém dramatu Arnolda Weskera Bouřlivé jaro. Hrála ji s hlubokým ponorem do bolavého nitra postavy, ale zároveň s chytrým sebeironickým nadhledem. Diváky svým autentickým prožitkem dojímala k slzám, aniž se dojímala sama. (Milan Hein, ukázka z knihy Moje čtvrtstoletí s Divadlem Ungelt)

"Komorní drama Bouřlivé jaro současného anglického dramatika Arnolda Weskera se v pražském Divadle Ungelt hrálo od listopadu roku 1997 do října 2002, tedy plných pět let, ověnčeno diváckou i kritickou přízní a Cenou Thálie pro Alenu Vránovou. Dojímá i baví, je syrové a pravdivé. Herecká suverenita a přesné režijní vedení dělaly z inscenace divácký magnet, který by jistě působil dál, ale všechno musí mít jednou svůj konec. Záznam má navíc punc toho, že představení už nikde jinde neuvidíte, než na televizní obrazovce." (anotace České televize, která inscenaci natočila v roce 2002)

Média

Divadelní program - Bouřlivé jaro