Umělec
Pavel Liška

Pavel Liška

Pavel Liška po absolutoriu JAMU nastoupil do brněnského HaDivadla, kde se podílel na velké éře devadesátých let, kterou spoluurčoval například Jan Antonín Pitínský, Arnošt Goldflam, Luboš Balák či Jiří Pokorný. Díky režisérovi Sašovi Gedeonovi a jeho Návratu idiota prorazil ve filmu (1999) a přesídlil do Prahy. Od té doby spolupracoval s několika pražskými divadly – především s Divadlem Na zábradlí. S Divadlem Ungelt se setkal již v devadesátých letech, kdy převzal roli Ondřeje Vetchého v legendární inscenaci Ladislava Smočka Bouřlivé jaro. Hrál tam s první dámou našeho divadla Alenou Vránovou (inscenaci s ním zaznamenala Česká televize). Do Ungeltu se Liška po více jak deseti letech vrátil na konci roku 2019, kdy – opět v režii Ladislava Smočka – nazkoušel roli Terryho v tragikomedii Housle. Originální trio, které doplňuje Milan Hein a Jiří Langmajer, sehrálo Housle již více jak stokrát a stále je o ně zájem. Třetí roli v Ungeltu jsme chtěli najít Pavlovi Liškovi přímo na tělo a objevili jsme pro něj současnou italskou komedii Pstruzi. Liškův automechanik Maurizio nadchnul i autora Edoarda Erbu, který svůj text v našem podání zhlédnul na Letní scéně.

Role

Housle
Dan McCormick

Housle

Doposud se oba bratři protloukali newyorskými ulicemi jen těžko. Všechno se ale může změnit. Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli, kde naděje na lepší život odhalí pohnutou rodinnou minulost i sílu charakterů.

Pstruzi
Edoardo Erba

Pstruzi

Dopis konečně nalezl svého adresáta. Změnil život automechanikovi, jeho ženě i dělníkovi z místní továrny. Italská komedie o obavách, kterým lze čelit jen s humorem.