Umělec
Pavel Liška

Pavel Liška

Pavel Liška (1972) po absolutoriu JAMU v Brně nastoupil do brněnského HaDivadla, kde se podílel na velké éře devadesátých let, kterou spoluurčoval například Jan Antonín Pitínský, Arnošt Goldflam, Luboš Balák či Jiří Pokorný. Díky režisérovi Sašovi Gedeonovi a jeho Návratu idiota prorazil ve filmu (1999) a přesídlil do Prahy. Od té doby spolupracoval s několika pražskými divadly - především s Divadlem Na zábradlí. S Divadlem Ungelt se setkal již v devadesátých letech, kdy převzal roli Ondřeje Vetchého v legendární inscenaci Ladislava Smočka Bouřlivé jaro s Alenou Vránovou. Do Ungeltu se po více jak deseti letech vrátí na konci roku 2019, kdy - opět v režii Ladislava Smočka - nazkouší roli Terryho ve hře Housle.

Role

Housle
Dan McCormick

Housle

Doposud se oba bratři protloukali newyorskými ulicemi jen těžko. Všechno se ale může změnit. Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli, kde naděje na lepší život odhalí pohnutou rodinnou minulost i sílu charakterů.

Pstruzi
Edoardo Erba

Pstruzi

Dopis konečně nalezl svého adresáta. Změnil život automechanikovi, jeho ženě i dělníkovi z místní továrny. Italská komedie o obavách, kterým lze čelit jen s humorem.