Inscenace
Dopis konečně nalezl svého adresáta. Změnil život automechanikovi, jeho ženě i dělníkovi z místní továrny. Italská komedie o obavách, kterým lze čelit jen s humorem.

Pstruzi

Pstruzi

Česká premiéra 13. dubna 2022. Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.

Autor
Edoardo Erba
Dramaturgie
Pavel Ondruch
Překlad
Marina Feltlová
Výprava
Lenka Odvárková
Režie
Jakub Šmíd

V prodeji

Vstupenky

Podrobnosti

23. června 2022 přiletěl z Říma na představení Pstruhů na Letní scéně přímo jejich autor - slavný italský dramatik Edoardo Erba. Fotky z tohoto krásného večera plného nadšení si můžete prohlédnout zde: https://www.divadloungelt.cz/o-divadle/foto-video/ze-zakulisi/erba-v-praze/327/

„Moc se mi to líbilo, je to opravdu krásná verze hry. Možná bych řekl, že i lepší než ta italská. Bylo to krásně procítěné a velmi dobře interpretované.“ (Z rozhovoru pro Český rozhlas Vltava, který Edoardo Erba poskytl Anně Kuchařové těsně po repríze Pstruhů na Letní scéně 23. června 2022; celý rozhovor si můžete poslechnout zde: https://vltava.rozhlas.cz/odpoledni-mozaika-utery-19-cervence-8791336)

„Po české premiéře Houslí, v nichž se do Ungeltu po více jak dvaceti letech vrátil Pavel Liška (v devadesátých letech u nás s Alenou Vránovou exceloval v inscenaci Bouřlivé jaro), jsme Pavlovi začali hledat titul přímo na tělo. Text, který by konvenoval jemu i nám jsme našli až po roce a půl usilovného pátrání. K současnému italskému dramatikovi jménem Edoardo Erba jsme se dostali díky překladatelce Marině Feltlové. Český rozhlas, kde Marina Feltlová pracuje jako dramaturgyně, v roce 2014 nastudoval Erbovu celosvětově proslavenou aktovku Newyorský maraton. Z rozhlasové inscenace bylo okamžitě zřejmé, jak pozoruhodný autor Erba je a že by si zasloužil daleko větší pozornost, než se mu u nás dostává (či spíše nedostává). Jeho existenciální magicko-realistická komedie Pstruzi nás okamžitě nadchla. Má poutavý příběh s chytře rozvinutým tématem strachu z konečnosti, přičemž je překvapivě vystavěna na komediálních situacích. Avšak osobitá kombinace poezie a humoru nebyla tím hlavním, co rozhodlo, že tohoto italského dramatika poprvé přivedeme na české jeviště. Rozhodly především tři skvěle vykreslené plnokrevné postavy, které dávají hercům – nejen Pavlovi, ale také Aleně Mihulové a Jaromíru Dulavovi – úchvatnou příležitost vytěžit maximum ze svého temperamentu.“ (Pavel Ondruch)

Média

Pstruzi - divadelní program