Umělec
Jaromír Dulava

Jaromír Dulava

Jaromír Dulava po absolvování brněnské konzervatoře hrál nejdříve v Divadle Husa na provázku. Svůj profesní život však na dlouhá léta spojil s Činoherním klubem v Praze. Patří k těm hercům, kteří významnou měrou přispěli k tomu, aby se v devadesátých letech z neznámého nového pražského divadla sídlícího ve sklepě areálu Ungelt stala významná scéna. Ani ne tři roky po založení Divadla Ungelt (na počátku roku 1998) vstoupil na jeho jeviště v trojroli Toma/Phyllise/Leslie v komedii Alberta R. Gurneyho Sylvie. Legendární inscenace (režie Lída Engelová), v níž Vendulka Křížová hrála pejska, se hrála 233krát až do roku 2006. V roce 2003 nazkoušel Jaromír Dulava v Ungeltu další roli – v režii Ladislava Smočka hrál v Řidiči paní Daisy po boku Aleny Vránové a Stanislava Zindulky (172 repríz). Do Ungeltu se po letech vrátil nejdříve jako režisér v grotesce Slepice na zádech (premiéra v roce 2021) a posléze konečně také jako herec. V italské komedii Pstruzi chytá ryby s Pavlem Liškou od roku 2022.

Role

Dvojka
Jim Cartwright

Dvojka

Hospoda, kde je ten správný cvrkot. Čtrnáct postav a jen dva herci v klasice světového komediálního žánru. Drink, který vypijete až do dna.

Pstruzi
Edoardo Erba

Pstruzi

Dopis konečně nalezl svého adresáta. Změnil život automechanikovi, jeho ženě i dělníkovi z místní továrny. Italská komedie o obavách, kterým lze čelit jen s humorem.