Inscenace
Doposud se oba bratři protloukali newyorskými ulicemi jen těžko. Všechno se ale může změnit. Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli, kde naděje na lepší život odhalí pohnutou rodinnou minulost i sílu charakterů.

Housle

Housle

Evropské premiéry 17. a 18. prosince 2019. Obvyklá délka představení je 1 hodina a 50 minut včetně přestávky.

Autor
Dan McCormick
Dramaturgie
Pavel Ondruch
Překlad
Dana Hábová
Scéna
Karel Glogr
Režie
Ladislav Smoček
Kostýmy
Alena Schäferová

V prodeji

Vstupenky
Kamenná scéna

14.

Květen - út, 19:00
út, 19:00
Vyprodáno
Letní scéna

31.

Květen - pá, 20:00
pá, 20:00
Letní scéna

1.

Červen - so, 20:00
so, 20:00
Letní scéna

2.

Červen - ne, 20:00
ne, 20:00
Letní scéna

24.

Červen - po, 20:00
po, 20:00
Letní scéna

25.

Červen - út, 20:00
út, 20:00
Letní scéna

26.

Červen - st, 20:00
st, 20:00

Podrobnosti

Z kritiky Radmily Hrdinové (Novinky.cz)
"Především je ale příležitostí pro tři herce, a to je devíza, kterou v Ungeltu po léta mistrně zhodnocuje režisér Ladislav Smoček. Tentokrát v rolích obou bratrů svedl dohromady Jiřího Langmajera a Pavla Lišku a vystavěl s nimi postavy s propracovanou psychologickou kresbou a něžným humorem. (...) Inscenace díky Smočkově režii i hereckým výkonům neztrácí napětí i humor a v dobrých tradicích Ungeltu nabízí tip na příjemně strávený večer s úměrnou mírou úsměvu i dojetí."

„Nezávislý newyorský herec a písničkář Dan McCormick nedávno prorazil coby dramatik na Off-Broadwayi právě Houslemi, dramatickou komedií se staromódním kouzlem. Díky tomuto jeho prvnímu velkému úspěchu jsme se o něm dozvěděli i my a jako první na světě ho nechali přeložit. Dan McCormick má totiž všechny výhody dramatika, který je primárně herec: dokáže napsat výborné postavy, akční poutavý děj a v neposlední řadě zábavné dialogy. K tomu všemu nemá ty nevýhody, s kterými se dramatici-herci často potýkají. Jeho hra má proto velké a hluboké téma i skvěle vyklenutý oblouk. Prostě ideální materiál pro Ungelt!“ (Pavel Ondruch)

Chcete si přečíst o jubilejní sté repríze této inscenace? Podrobnosti ze dne 17. října 2023 najdete v TOMTO blogovém příspěvku. 

Média

HOUSLE - divadelní program