Umělec
Jiří Langmajer

Jiří Langmajer

Jiří Langmajer se po absolutoriu konzervatoře v roce 1987 potuloval po nejrůznějších divadelních souborech až v roce 1992 zakotvil v angažmá v Divadle pod Palmovkou. V roce 1998 si sice na dvě sezóny „odskočil“ do Divadla na Vinohradech (kde se poprvé setkal s dvorním režisérem Divadla Ungelt Ladislavem Smočkem), leč v roce 2000 se opět vrátil na Palmovku. Tam po celou dobu svého působení patřil ke klíčovým osobnostem souboru a svými rolemi (často z knihovny klasického světového repertoáru) určoval poetiku i duch divadla. Od roku 2005 je Jiří Langmajer na volné noze. Spolupracoval s celou řadou pražských divadel nejrůznějšího typu – od Violy, přes Letní shakespearovské slavnosti až po Hudební divadlo Karlín. V roce 2018 se zabydlel v Divadle Ungelt, kde s režisérem Vítem Venclem a kolegyní Tatianou Dykovou (tehdy Vilhelmovou) nazkoušel britské drama Skleněný strop. Když jsme posléze pro něj hledali novou příležitost, chtěli jsme mu nabídnout něco, co vytvoří přímý kontrast s charakterní rolí bohatého byznysmena Toma ve Skleněném stropu. Problémový impulsivní zlodějíček Bobby v americké tragikomedii Housle byl k tomuto účelu ideální. V Houslích se znovu setkal s režisérem Ladislavem Smočkem a s Milanem Heinem a Pavlem Liškou vytvořil fascinující trio. I Langmajerova třetí role v Ungeltu ho ukazuje v úplně jiné poloze. V Cestě k vodopádům jako přemýšlivý spisovatel, který se snaží zachránit svůj vztah s nevlastní dcerou, zaujal i porotu Cen Thálie (za roli Opičáka se umístil v širší nominaci). V této americké roadmovie vytvořil s mladou absolventkou DAMU Anežkou Šťastnou jeden z nejsehranějších hereckých párů v našem divadle.

Role

Cesta k vodopádům
Lee Blessing

Cesta k vodopádům

Po bolestném rozvodu přišel i o milovanou nevlastní dceru. Dokáže to napravit? Fascinující jevištní road-movie o hledání cesty k sobě i tomu druhému.

Housle
Dan McCormick

Housle

Doposud se oba bratři protloukali newyorskými ulicemi jen těžko. Všechno se ale může změnit. Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli, kde naděje na lepší život odhalí pohnutou rodinnou minulost i sílu charakterů.

Skleněný strop
David Hare

Skleněný strop

Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit. Fascinující střet dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je všechno proti.