Inscenace
Po bolestném rozvodu přišel i o milovanou nevlastní dceru. Dokáže to napravit? Fascinující jevištní road-movie o hledání cesty k sobě i tomu druhému.

Cesta k vodopádům

Cesta k vodopádům

Česká premiéra 5. března 2022. Jiří Langmajer se za roli Opičáka umístil v širší nominaci na Cenu Thálie 2022. Tato inscenace není vhodná pro děti do 16 let. Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.

Autor
Lee Blessing
Výprava
Eva Jiřikovská
Překlad
Libor Ulovec
Hudba
Václav Havelka
Režie
Michal Dočekal
Projekce
František Pecháček
Dramaturgie
Pavel Ondruch

V prodeji

Vstupenky
Kamenná scéna

30.

Září - po, 19:00
po, 19:00
Předplatné DU-2, lze zakoupit pouze jako součást předplatného Vyprodáno

Podrobnosti

Hudba Václava Havelky je k poslechu a zakoupení na selfbrush.bandcamp.com/ a pleasethetrees.bandcamp.com/.

Z kritiky Tomáše Šťástky (MF DNES):
„Skvěle zahraná komplexnost obou postav vytváří střet, který vystačí na celý večer."


„V Cestě k vodopádům se otec a jeho nevlastní dcera nečekaně vydají na pouť americkým Středozápadem. Neplánovaný výlet po tamních dechberoucích přírodních krásách (autem ujedou skoro 4500 km!) má napravit jejich pošramocený vztah. Dynamická hra, která nás v každé scéně přenese na jinou zastávku, funguje jako výstižný obraz současné společnosti, v níž je těžké najít společnou řeč, ať už mezi generacemi, mezi rodiči a dětmi, mezi muži a ženami, nebo jen mezi názorově nesouznícími osobnostmi. Blessingovu hru jsme nenašli na tělo jen Jiřímu Langmajerovi, ale také renomovanému režisérovi a uměleckému šéfovi Městských divadel pražských Michalu Dočekalovi. Pro Jiřího Langmajera to bude v Divadle Ungelt již třetí (a zcela odlišná) role. Ani Michalu Dočekalovi není Ungelt neznámý. Před dvaceti lety u nás režíroval inscenaci Donalda Churchilla Na ocet se Zuzanou Bydžovskou a Miroslavem Etzlerem (hrála se 182krát!).“ Pavel Ondruch

Média

Program