Inscenace
Barová zpěvačka Evy se vrací z protialkoholní léčebny domů ke svým přátelům, mladšímu milenci a nedospělé dceři, která je dospělejší než ona sama. Miluje život, lásku a srandu, přesto ale potřebuje pomoc. Dojemná komedie inspirovaná skutečným příběhem.

Drobečky z perníku

Drobečky z perníku

Produkce Agentury HARLEKÝN. Obvyklá délka představení 2 hodiny a 20 minut včetně přestávky. Simona Stašová za roli Evy Mearové získala v roe 2008 Cenu Thálie. Spolu s ní hrají v inscenaci: Andrea Daňková nebo Isabella Rossini, Čestmír Gebouský, Helena Karochová, Ernesto Čekan nebo Filip Cíl, Josef Fečo nebo Filip Cíl.

Obsazení & tvůrci

Autor
Neil Simon
Režie
Milan Schejbal
Překlad
Ivo T. Havlů
Výprava
Kateřina Baranowska

V prodeji

Vstupenky
Letní scéna

8.

Srpen - čt, 20:00
čt, 20:00

Podrobnosti

Barová zpěvačka Evy Mearová se vrací z protialkoholní léčebny domů, kde žije společně s kamarádkou Tobby, která absolutně odmítá své stárnutí, jelikož před lety na škole získala titul  královny krásy, a se svým kamarádem Jimmym, neúspěšným hercem, který o sobě říká, že je nejstarší začátečník v celém divadelnictví. K tomuto životu samozřejmě patří i o deset let mladší milenec Evy, kytarista Lu Tenner, který nikdy neměl svojí vlastní střechu nad hlavou. V této společnosti, která se navzájem podpírá láskou a humorem, je jediný zdravý proutek Polly, nedospělá dcera Evy Mearové, která je dospělejší než její matka a všichni její kamarádi. Polly svojí kurážnou povahou ukáže své matce tu správnou cestu, jak žít. Drobečky z perníku je hluboká a dojemná komedie a jedna z nejlepších her klasika amerických komedií Neila Simona. „Smích přes slzy“ -  i tak by se mohla tato komedie jmenovat. 

"To, co mě na postavě Evy Mearové baví a proč ji mám tak moc ráda, je její břitký humor a neutuchající chuť začít znovu. I přes životní trable, do kterých se dostala vlastní vinou, je to člověk velmi křehký a citlivý a plný lásky a hlavně miluje srandu a své přátele, pro které by se rozkrájela a je plná života. Jsem za tuhle roli moc vděčná, že ji můžu hrát, protože její duše je krásná, byť se někdy zdá, že její sedmnáctiletá dcera je dospělejší, než je ona sama. Je to krásný hluboký příběh ženy z uměleckého světa a diváci s ní prožívají všechny její vášně a vzestupy a pády. Mohou se s ní smát i plakat. Je to příběh humorný a velmi dojemný. Jsem šťastná, že právě za roli Evy Mearové jsem byla  poctěna cenou Thálie." (Simona Stašová)

"Pro napsání této hry mě inspirovaly dvě skutečné zpěvačky a herečky, matka s dcerou. Judy Garlandová a Liza Minnelli." (Neil Simon)