Umělec
Simona Stašová

Simona Stašová

Simona Stašová začala s Divadlem Ungelt spolupracovat už v jeho počátcích. Po slavnostním otevření divadla roku 1995 totiž ještě nebylo co hrát. Repertoár se proto musel složit i z inscenací, které vznikly pod jinou produkční hlavičkou. A jedna z takových byla komedie Poslední ze žhavých milenců, kterou má Simona Stašová na repertoáru dodnes. I proto o mnoho let později, po otevření naší Letní scény, jej logicky na jeviště Ungeltu znovu přivedla. Tentokrát však nikoli na kamennou scénu, ale na prkna Letní scény. Simona Stašová se stala naším pravidelným hostem a diváci tak mají možnost vidět všechny její nejúspěšnější inscenace každý rok v průběhu prázdnin na hradčanském Novém Světě.

Role

Drobečky z perníku
Neil Simon

Drobečky z perníku

Barová zpěvačka Evy se vrací z protialkoholní léčebny domů ke svým přátelům, mladšímu milenci a nedospělé dceři, která je dospělejší než ona sama. Miluje život, lásku a srandu, přesto ale potřebuje pomoc. Dojemná komedie inspirovaná skutečným příběhem.

Na Zlatém jezeře
Ernest Thompson

Na Zlatém jezeře

V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Profesor v penzi a jeho chápající žena, která se stará o něj i o domácnost. Příjezd dcery s partnerem a synem naruší zažité pořádky. Romantická komedie o tom, že nikdy není pozdě začít se prát za svůj život.

Poslední ze žhavých milenců
Neil Simon

Poslední ze žhavých milenců

Majitel rybí restaurace v New Yorku se po letitém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. A tak si do bytu své maminky postupně pozve tři různé ženy... Mistrovská komedie plná neuvěřitelně komických a choulostivých situací!