Inscenace
Komorní psychologický příběh proslulého amerického dramatika Neila LaButea se vydává do temných zákoutí duší dvou sourozenců. Z neustálých konfrontací se skládá obraz jejich dětství i silného pouta, které mezi nimi po celý život přetrvává.

V lese černém, hlubokém

V lese černém, hlubokém
Česká premiéra 8. listopadu 2013. Derniéra 29. listopadu 2015.
Obvyklá délka představení je 1h a 10min. Představení je bez přestávky.
Autor
Neil LaBute
Režie
Viktor Polesný
Překlad
Jitka Sloupová
Výprava
Alena Schäferová

Podrobnosti

„Je to opravdu pozoruhodná psychologická hra předního současného amerického autora, navíc má velice atraktivní háv, atraktivní obal - je to vlastně thriller se silnou kriminální zápletkou, takže to bude pro diváky jistě velice poutavé.“ (Milan Hein)

„Pro herečku mého věku je to úžasná herecké příležitost v tom, že představuju ženu, která si na nic nehraje, která odhalí i svoje vnitřní slabiny. Je to o unikajícím mládí i o tom, jak si ho člověk nemůže, ani když chce, udržet. Pro moji roli je velice důležité, že ta postava od začátku do konce bojuje s určitým vnitřním tajemstvím, které nesmí poznat ani její bratr ani divák - takže vlastně musím utajovat určité informace a hrát věci mimochodem, které s tím vůbec nesouvisí. Což je docela složité. Na druhou stranu to je přesně to, co vás na té práci baví.“ (Zlata Adamovská)