Umělec
Tatiana Dyková

Tatiana Dyková

Tatiana Dyková (1978), tehdy ještě coby Tatiana Vilhelmová, byla od malička členkou Kühnova dětského sboru, v němž se věnovala baletu a zpěvu. Logicky pak pokračovala ve studiu hudebně-dramatického oboru na Pražské konzervatoři. Herecké vzdělání nedokončila, neboť se začala naplno věnovat filmové kariéře, která odstartovala již v šestnácti letech. Debutovala v seriálu Prima sezóna a brzy na to ve filmu Indiánské léto, za který získala i přes svoji nezkušenost první nominaci na Českého lva. Od té doby se stala výraznou tváří filmové generace devadesátých let – hrála v Šeptej, Času dluhů, Návratu idiota, Samotářích či Divokých včelách. Po řadě nominacích na Českého lva jej získala až v roce 2006 za film Štěstí (režie Bohdan Sláma). Vedle své hvězdné filmové kariéry se však soustavně věnuje i divadlu. V devadesátých letech hostovala třeba ve Stavovském divadle (Aňa v Čechovově Višňovém sadu v režii Ivana Rajmonta), v Divadle v Celetné (jako Loretka ve Weingartenově Létě, režie Jakub Špalek) a nejčastěji v Divadle Rokoko (jako Manon v Nezvalově Manon Lescaut v režii Ondřeje Zajíce či Abigail v Millerových Čarodějkách ze Salemu v režii Ondřeje Zajíce). Od roku 2002 do roku 2014 však spojila svůj talent s Dejvickým divadlem. V Čechovových Třech sestrách hrála Mášu (režie Miroslav Krobot), v Mozartově Kouzelné flétně Paminu (režie Miroslav Krobot), v Zelenkově Tereminu Lucii Rosen (režie Petr Zelenka) nebo v Krobotově adaptaci Kaurismäkiho filmu Muž bez minulosti Irmu (režie Miroslav Krobot). Už během angažmá v Dejvickém divadle občas hostovala jinde. Například v rámci Shakespearovských slavností hrála Kateřinu ve Zkrocení zlé ženy (režie Daniel Špinar) či ve Viole ztvárnila Boženu Němcovou ve hře i režii Miloše Horanského Neumím jinak než láskou. Po odchodu z Dejvického divadla už nazkoušela jen jednu roli v Divadle Kalich (Sharlu v Lettsově drsné komedii Zabiják Joe v režii Petra Svojtky) a poté konečně vstoupila do Divadla Ungelt. V režii Víta Vencla zde v roce 2018 nazkoušela postavu Kyry v psychologickém dramatu Davida Harea Skleněný strop. Mimo divadla a filmu pravidelně dabuje a spolupracuje s televizí (a to nejen v rámci dramatické tvorby – soutěžila například také v zábavných pořadech Stardance či Tvoje tvář má známý hlas). Často ji také můžete slyšet na vlnách Českého rozhlasu (například v rozhlasové komedii Jaroslava Rudiše a Petra Pýchy Lidojedi).

Role

Ungelt zpívá!

Ungelt zpívá!

Letní scénu 2021 završíme zábavným večerem s našimi hereckými hvězdami, které vám budou zpívat. Za živého doprovodu se s prázdninami rozloučí Jitka Smutná, Bára Štěpánová, Táňa Dyková, Tereza Nekudová, Petr Stach, Martin Písařík a Igor Orozovič. Uvádí Milan Hein. Pořad natáčí Český rozhlas Dvojka.

Skleněný strop
David Hare

Skleněný strop

Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit. Fascinující střet dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je všechno proti.

Slepice na zádech
Fred Apke

Slepice na zádech

Muž zapomněl na její narozeniny. Je to dostatečný důvod k vraždě? Bláznivá groteska o šílenství, k němuž vás dožene manželství.