Umělec
Tatiana Dyková

Tatiana Dyková

Tatiana Dyková, tehdy ještě Vilhelmová, studium herectví na Pražské konzervatoři nedokončila, neboť se začala naplno věnovat filmové kariéře. U toho ale nikdy neopomenula divadlo. V devadesátých letech hostovala třeba ve Stavovském divadle, v Divadle v Celetné a nejčastěji v Divadle Rokoko. Od roku 2002 do roku 2014 spojila svůj talent s Dejvickým divadlem. Po odchodu z Dejvického divadla nazkoušela jen jednu roli v Divadle Kalich a poté konečně vstoupila do Divadla Ungelt. Hledali jsme pro ni hru přímo na tělo a nabídli jí Skleněný strop. Jako Kyra v režii Víta Vencla exceluje od roku 2018 až dodnes. Když jsme pro ni hledali další příležitost, chtěli jsme, aby měla šanci ukázat úplně jinou polohu než jakou rozvinula v psychologickém dramatu Davida Harea. Nabídli jsme jí proto grotesku Slepice na zádech a ona - stejně jako my - v ní spatřila ideální příležitost k rozvinutí svého, a také manželova (Vojtěch Dyk), výjimečného komediálního talentu. Slepice na zádech 7. září 2023, teprve dva roky po premiéře, oslavila jubilejní stou reprízu.

Role

Skleněný strop
David Hare

Skleněný strop

Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit. Fascinující střet dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je všechno proti.

Slepice na zádech
Fred Apke

Slepice na zádech

Muž zapomněl na její narozeniny. Je to dostatečný důvod k vraždě? Bláznivá groteska o šílenství, k němuž vás dožene manželství.