ZRUŠIT
 
 
Pan Halpern a pan Johnson

Pan Halpern a pan Johnson

 
Skupina ČEZ

Anglická tragikomedie. U hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Přijďte se podívat. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence Olivier. Hlavním partnerem inscenace je Skupina ČEZObvyklá délka představení 1 hodina a 45 minut včetně přestávky. 

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Petr Kostka Petr Kostka
pan Halpern
František Němec František Němec
pan Johnson

Autor: Lionel Goldstein
Překlad: Pavel Dominik

Režie: Ladislav Smoček

Výprava: Alena Schäferová

Česká premiéra: 28. 2. 2014

 

V PRODEJI

st     12. 5. 2021 19.00h Kamenná scéna
pá     14. 5. 2021 19.00h Kamenná scéna
so     26. 6. 2021 20.00h Letní scéna
ne     8. 8. 2021 20.00h Letní scéna
po     9. 8. 2021 20.00h Letní scéna
út     10. 8. 2021 20.00h Letní scéna
VYPRODÁNO
PODROBNOSTI

O autorovi: Britský dramatik Lionel Goldstein (1935) sám říká, že s psaním začal velmi pozdě. A je pravda, že než se z něj stala široce respektovaná osobnost britské divadelní scény, prošel mnoha zaměstnáními včetně kadeřníka, prodavače, stavaře či skladníka. Pak jej však přítel z produkce HBO přesvědčil, aby začal psát. Velký úspěch hry Pan Halpern a pan Johnson dokazuje, že dobře udělal.

„Skvělá hra, skvělí herci, skvělý režisér.“ (Milan Hein)

„Milostný trojúhelník a jeho následky – silné pociťování mileneckého ponížení prožíval v životě, alespoň krátce, každý, kdo bude setkání dvou pánů na Manhattanu v parku, poblíž Time Square, přihlížet.“ (Ladislav Smoček)

Z kritiky Radmily Hrdinové (Právo):
„Pan Halpern a pan Johnson je typickou ungeltskou kvalitou, spočívající v hereckém umění, poctivém, nepodbízivém a duši zasahujícím. A to vůbec neznamená, že se diváci i nezasmějí.“

Z kritiky Tomáš Šťástky (MF DNES):
„Komorní konverzační hra v režii Ladislava Smočka se může spolehnout na výkony osvědčených tváří. František Němec jako pan Johnson, který si celý život nese tajemství, je Petru Kostkovi v roli přímočarého Halperna přirozeným partnerem, skvěle mu nahrává. Kostka se diví, pláče, nechápe, vybuchuje, směje se, kleje a využívá veškerého hereckého prostoru, který mu Němec servíruje jak na podnose. Oba jsou důkazem, že se hodina a půl dá bez problémů utáhnout s minimem rekvizit a bez složité scény. Stačí lavička v parku, pan Johnson, pan Halpern a život se všemi jeho zákruty.“

×

Přihlášení k odběru novinek