Inscenace
V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Profesor v penzi a jeho chápající žena, která se stará o něj i o domácnost. Příjezd dcery s partnerem a synem naruší zažité pořádky. Romantická komedie o tom, že nikdy není pozdě začít se prát za svůj život.

Na Zlatém jezeře

Na Zlatém jezeře
Produkce Agentury HARLEKÝN. Obvyklá délka představení je 2 hodiny a 45 minut včetně přestávky. Spolu se Simonou Stašovou v této romanticé komedii hrají Ladislav Frej nebo Jan Vlasák, Marika Procházková, Vasil Fridrich nebo Jan Teplý ml., Jaromír Nosek nebo Karel Zima nebo Radim Kalvoda, Jakub Jan Černý nebo Filip Antonio nebo Michal Pazderka nebo Kryštof Zapletal nebo Jan Dlouhý nebo Jiří Dlouhý.

Obsazení & tvůrci

Autor
Ernest Thompson
Scéna
Martin Černý
Režie
Vladimír Strnisko
Překlad
Kateřina Hilská
Hudba
Kamil Holub
Kostýmy
Pavel Morávek

V prodeji

Vstupenky
Letní scéna

4.

Červenec - čt, 20:00
čt, 20:00
Letní scéna

5.

Červenec - pá, 20:00
pá, 20:00
Letní scéna

9.

Srpen - pá, 20:00
pá, 20:00
Letní scéna

10.

Srpen - so, 20:00
so, 20:00
Letní scéna

11.

Srpen - ne, 20:00
ne, 20:00

Podrobnosti

V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Norman a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou. Příjezd dcery Chelseay s partnerem a jeho tvrdohlavým synkem Billym pomůže Normanovi vystoupit náhle z letargie a všechny zaskočí svým příkladem: Vždycky je čas za život, i ten nejobyčejnější, začít se znovu prát.

Příběh s ojedinělou partiturou pro herecké výkony zákonitě nemohl uniknout pozornosti filmařů. Světovou popularitu předlohy ve filmu režiséra Marka Rydella, který byl natočen v roce 1981, umocnily výkony Henryho Fondy (Norman Thayer) a Katherine Hepburnové (Ethel Thayerová), odměněné spolu se scénářem Oskary; ve filmu hrála i Jane Fondová (Chelsea). A není divu, že téma s nadčasovou platností  zaujalo i evropskou dramaturgii, například v pařížském Theatre Montparnasse v roce 1986 vytvořili ústřední dvojici Jean Marais a Edwige Feuillerová.