Inscenace
V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Norman a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou. Příjezd dcery Chelseay s partnerem a jeho tvrdohlavým synkem Billym pomůže Normanovi vystoupit náhle z letargie a všechny zaskočí svým příkladem: Vždycky je čas za život, i ten nejobyčejnější, začít se znovu prát.

Na Zlatém jezeře

Na Zlatém jezeře
Na Zlatém jezeře
Spolu se Simonou Stašovou v této romanticé komedii hrají Ladislav Frej / Jan Vlasák, Marika Procházková, Vasil Fridrich / Jan Teplý ml., Jaromír Nosek / Karel Zima, Jakub Jan Černý / Filip Antonio / Michal Pazderka / Kryštof Zapletal.

Obsazení & tvůrci

Autor
Ernest Thompson
Scéna
Martin Černý
Režie
Vladimír Strnisko
Překlad
Kateřina Hilská
Hudba
Kamil Holub
Kostýmy
Pavel Morávek

Podrobnosti

V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Norman a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou. Příjezd dcery Chelseay s partnerem a jeho tvrdohlavým synkem Billym pomůže Normanovi vystoupit náhle z letargie a všechny zaskočí svým příkladem: Vždycky je čas za život, i ten nejobyčejnější, začít se znovu prát. Spolu se Simonou Stašovou v této romanticé komedii hrají Ladislav Frej / Jan Vlasák, Marika Procházková, Vasil Fridrich / Jan Teplý ml., Jaromír Nosek / Karel Zima, Jakub Jan Černý / Filip Antonio / Michal Pazderka / Kryštof Zapletal. Produkce Agentura HARLEKÝN.
Příběh s ojedinělou partiturou pro herecké výkony zákonitě nemohl uniknout pozornosti filmařů. Světovou popularitu předlohy ve filmu režiséra Marka Rydella, který byl natočen v roce 1981, umocnily výkony Henryho Fondy (Norman Thayer) a Katherine Hepburnové (Ethel Thayerová), odměněné spolu se scénářem Oskary; ve filmu hrála i Jane Fondová (Chelsea). A není divu, že téma s nadčasovou platností  zaujalo i evropskou dramaturgii, například v pařížském Theatre Montparnasse v roce 1986 vytvořili ústřední dvojici Jean Marais a Edwige Feuillerová.
Délka předtavení 2 hodiny a 40 minut včetně přestávky.