ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
4000 dnů / filmová projekce

4000 dnů / filmová projekce

 

Matka, syn a jeho partner vzpomínají na uplynulých jedenáct let. Každý z nich si je ale pamatuje jinak. Do jaké míry utváří paměť naši osobnost? Dramatický příběh napsaný s anglickou lehkostí a humorem jsme pro Vás natočili v roce 2018. Promítáním záznamu inscenace vzdáváme hold výjimečné umělkyni Haně Maciuchové.


Promítání na Letní scéně začíná ve 20:30! Záznam trvá 93 minut bez přestávky.

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Hana Maciuchová Hana Maciuchová
Ondřej Novák Ondřej Novák
Petr Stach Petr Stach

Autor: Peter Quilter
Překlad: Marta Skarlandtová

Režie: Pavel Ondruch

Výprava: Alena Schäferová

Česká premiéra: 4. 2. 2017

 

V PRODEJI

út     9. 11. 2021 19.00h Kamenná scéna
so     20. 11. 2021 15.00h Kamenná scéna
PODROBNOSTI

„Když nás Hana Maciuchová opustila, byla to dvojí ztráta – jednak pro divadlo a jednak pro nás, pro lidi znalé jejích lidských kvalit. K naší velké radosti se ale alespoň 4000 dnů podařilo kvalitně natočit. Prostřednictvím videozáznamu mé srdcové inscenace jsme se rozhodli vzdát hold této velké Dámě českého divadla. Poprvé ho promítneme na Letní scéně 11. července 2021." (Pavel Ondruch)

„Text mě oslovil zvláštním, tragikomickým zpracováním příběhu. Quilter umí napsat charaktery svých postav i jejich povahopis. Mohou být vtipní a dovedou zvládat nečekané situace.“ (Hana Maciuchová)

„Jde o hlubokou sondu do kvalitního vztahu. Text je skvěle napsaný, má tři originální postavy, tajemství, napětí i humor.“ (Milan Hein)

Z kritiky Heleny Grégrové (i-divadlo.cz):
„Poměrně neotřelý konfrontační duel síly a slabin mateřské a partnerské lásky. Křehkou intimitu příběhu účinně podtrhuje výborná partneřina všech tří hereckých protagonistů, z nichž mě nejvíce zaujal maximálně soustředěný a v každé vteřině autentický Ondřej Novák. Ta pozvolná inventura znovu nalézaných vzpomínek je nenápadným, ale ve finále dostatečně katarzním otazníkem nad cestou k nepromarnění našich životů.“

Kamera a střih záznamu 4000 dnů: Daniel Hnát
×

Přihlášení k odběru novinek