Umělec
Petr Stach

Petr Stach

Petr Stach (1974) mezi lety 1996 a 2001 studoval herectví na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU. Už ve třetích ročníku nastoupil do angažmá do dětského divadla Minor, s nímž spojil řadu let svého života, a kde sehrál úctyhodný počet rolí. Z všestranného herce specializovaného na dětské publikum se postupně vypracoval v charakterního herce. Zlomovým momentem jeho kariéry byla spolupráce s Národním divadlem Praha, kde v Suchého a Šlitrově Dobře placené procházce nazkoušel hlavní roli Uliho (režie Miloš a Petr Forman, premiéra v 22. dubna 2007). Od té doby začal více a více spolupracovat s filmem a televizí. Jeho obličej a podmanivý hlas (Petr Stach je Hlasem Českého rozhlasu Dvojka) začal být známější a známější díky filmům jako Tobruk, Lidice či Hořící keř. V roli Jiřího Palacha v Hořícím keři (režie Agnieszka Holland) také zaujal principála Divadla Ungelt Milana Heina, který nabídl Petrovi roli v psychologickém dramatu Ariela Dorfmana Smrt a dívka (režie Jiří Svoboda, premiéra 20. 2. 2016). Petr se i díky tomu sžil s komorním prostředím Ungeltu a o rok později zde nazkoušel další roli, tentokrát v odlehčenějším žánru – v Quilterově tragikomedii 4000 dnů (režie Pavel Ondruch). Kromě Ungeltu ho je možné vidět i na jiných pražských scénách. Například v Divadle Na Fidlovačce (Ženy na pokraji nervového zhroucení), ve Studiu Dva (Věra) či v rámci Letních Shakespearovských slavností (Večer tříkrálový). Samozřejmě nadále rozvíjí své schopnosti i před kamerou – k vidění je v seriálech Případy 1. oddělení, Bohémě či v Četnících z Luhačovic.

Role

Ungelt zpívá!

Ungelt zpívá!

Letní scénu 2021 završíme zábavným večerem s našimi hereckými hvězdami, které vám budou zpívat. Za živého doprovodu se s prázdninami rozloučí Jitka Smutná, Bára Štěpánová, Táňa Dyková, Tereza Nekudová, Petr Stach, Martin Písařík a Igor Orozovič. Uvádí Milan Hein. Pořad natáčí Český rozhlas Dvojka.

Trhni si, otče!
Peter Quilter

Trhni si, otče!

Mít dospívajícího potomka není jen tak. Zvláště když jeho záliba v nočním životě překročí únosnou míru. Zoufalému otci tak nezbývá než zavolat na pomoc sestru a zkusit svého syna zachránit. Jak? Léčba šokem snad zabere... Bláznivá komedie, kterou světoznámý dramatik napsal přímo pro Divadlo Ungelt! 

Smrt a dívka
Ariel Dorfman

Smrt a dívka

Křehká žena se může postavit do cesty svému trýzniteli jedině s pistolí v ruce. Co na tom, že je to úspěšný lékař, který přišel jen na krátkou návštěvu? Ani její manžel, respektovaný právník, jí nezabrání využít jedinečné šance na spravedlnost. Tady a teď ho musí usvědčit, vynést rozsudek a vykonat trest. Lucie Štěpánková svým výkonem v roli Paulíny potvrzuje, že je oprávněnou držitelkou Ceny Thálie z roku 2009.

4000 dnů
Peter Quilter

4000 dnů

Matka, syn a jeho partner vzpomínají na uplynulých jedenáct let. Každý z nich si je ale pamatuje jinak. Do jaké míry utváří pamět naši osobnost? Dramatický příběh napsaný s anglickou lehkostí a humorem.

4000 dnů / filmová projekce
Peter Quilter

4000 dnů / filmová projekce

Matka, syn a jeho partner vzpomínají na uplynulých jedenáct let. Každý z nich si je ale pamatuje jinak. Do jaké míry utváří paměť naši osobnost? Dramatický příběh napsaný s anglickou lehkostí a humorem jsme pro Vás natočili v roce 2018. Promítáním záznamu inscenace vzdáváme hold výjimečné umělkyni Haně Maciuchové.

Vejšlap
Peter Quilter

Vejšlap

Tři stárnoucí kamarádi na úpatí hory a dvoudenní túra před nimi. Cíl je jasný: překonat krizi středního věku. Komediální oslava přátelství, přírody a života.