Umělec
Jan Holík

Jan Holík

Plzeňský rodák Jan Holík (1979) ještě před studiem činoherního herectví na DAMU spolupracoval s muzikálovým souborem plzeňského divadla, kde hrál třeba v Šumaři na střeše nebo v Šakalích letech. Ve stejném roce, v jakém vstoupil do Divadla DISK, nastudoval monodrama Caveman, které s velkým úspěchem hraje dodnes. Po absolutoriu působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem (vynikl například v titulní roli Büchnerova Vojcka, jako Solený ve Třech sestrách nebo jako Bob v legendárním Klubu rváčů) a ve Vinohradském divadle. Poté svou profesní dráhu spojil s Divadlem J. K. Tyla. Plzeňští diváci si jej určitě pamatují jako Hendrika Höfgena v Mefistovi anebo také jako Howie Lea v Howie a Rookie Lee dramatika Marka O'Rowea. S touto inscenací, režírovanou Markem Němcem, plzeňská činohra také na konci roku 2018 hostovala v Divadle Ungelt. Jan Holík "ungelťácké" poetice sedl natolik, že když odešel z plzeňského angažmá na volnou nohu, nazkoušel u nás komedii Petera Quiltera Vejšlap.

Role

Howie a Rookie Lee
Mark O'Rowe

Howie a Rookie Lee

Hra, která získala mnoho cen. Divoká jízda podivné dvojice outsiderů temnými zákoutími Dublinu. Krutě komická hra o křehkosti přátelství a osamělosti lidské existence.

Vejšlap
Peter Quilter

Vejšlap

Tři stárnoucí kamarádi na úpatí hory a dvoudenní túra před nimi. Cíl je jasný: překonat krizi středního věku. Komediální oslava přátelství, přírody a života.