Inscenace
Tři stárnoucí kamarádi na úpatí hory a dvoudenní túra před nimi. Cíl je jasný: překonat krizi středního věku. Komediální oslava přátelství, přírody a života.

Vejšlap

Vejšlap

Světová premiéra 4. června 2020. Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.

Autor
Peter Quilter
Režie a scéna
Pavel Ondruch
Překlad
Pavel Dominik
Kostýmy
Alena Schäferová

V prodeji

Vstupenky
Kamenná scéna

20.

Duben - so, 19:00
so, 19:00
Vyprodáno
Kamenná scéna

21.

Duben - ne, 19:00
ne, 19:00
Vyprodáno
Kamenná scéna

29.

Duben - po, 19:00
po, 19:00
Vyprodáno
Letní scéna

23.

Červen - ne, 20:00
ne, 20:00
Letní scéna

14.

Červenec - ne, 20:00
ne, 20:00
Letní scéna

15.

Červenec - po, 20:00
po, 20:00
Letní scéna

19.

Červenec - pá, 20:00
pá, 20:00
Letní scéna

30.

Srpen - pá, 20:00
pá, 20:00

Podrobnosti

Z recenze Barbory Etlíkové (NADIVADLO):
"Herci Petr Stach, Martin Písařík a Jan Holík vycházejí režijní koncepci vstříc tím, že diváky neustále udržují v očekávání mainstreamové zábavy, ale nikdy se jí nepoddají. Jejich hra naopak působí velmi přirozeně a civilně. Postavám ponechávají důstojnost a přistupují k nim se stoprocentní vážností, což je u konverzačního dramatu s komediálními náběhy k nezaplacení. Vejšlap je inscenace skromná na povrchu a uvnitř zarážejícím způsobem upřímná."

Z recenze Petry Zachaté (Divadelní noviny):
"Quilter nechává jejich obavy a frustrace nenápadně probublávat zábavnými slovními výměnami, jejichž temporytmus připomíná mistrný pingpongový souboj. Jak to u chlapských konverzací bývá, kontruje se tu vtipy a bonmoty, nikoli citovými výlevy a hlubokomyslnými proslovy."

Z recenze Jiřího Landy (i-divadlo.cz):
"Příjemná oddychovka, která staví na třech dobře napsaných figurách čerstvých čtyřicátníků, kteří během jednoho svého „vejšlapu“ na počest zesnulého kamaráda probírají a glosují své dosavadní životní poznatky."


„Je to vynikající konverzačka plná humoru, ale dotýká se i témat, která zas až tak veselá nejsou. Prostě jde o zcela současný příběh, který určitě nenechá diváky v klidu. Ať už se budou smát, nebo se třeba i tak malinko zadumají.“ (Martin Písařík)

„Peter Quilter je výborný a hovorný společník. Posezení s ním po premiéře bylo spontánní a veselé. Přišla řeč i na to, že mám rád přírodu a čundry, což mu přišlo zajímavé a u herce neobvyklé. Možná to ho inspirovalo, aby mě na tu roli doporučil." (Petr Stach)

„Světově uznávaný dramatik Peter Quilter, od něhož uvádíme už dvě hry - Trhni si, otče! a 4000 dnů - s Ungeltem navázal úzkou spolupráci. Když v červnu 2019 do Prahy přijel, aby s námi oslavil světovou premiéru jeho komedie Trhni si, otče!, přivezl s sebou i svou nejnovější hru. Vejšlap nám předal se slovy, že je ideální pro Ungelt, a že by mu bylo ctí, kdybychom ho uvedli jako úplně první. Nám je ctí, že ji jako první skutečně uvedeme..." (Pavel Ondruch)

26. ledna 2024 jsme oslavili 100. reprízu - podrobnosti se dočtete na našem blogu ZDE.

Média

Divadelní program - Vejšlap