ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
Dovolená paní Josefy

Dovolená paní Josefy

 

Žádné manželství není v takových troskách, aby ho jedna svérázná hospodyně nedokázala zachránit. Úspěšná francouzská komedie o tom, jak umí být život krásný a zábavný, i když to tak někdy nevypadá. 


Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Tereza Nekudová Tereza Nekudová
Karolína
Ondřej Novák Ondřej Novák
Valentin
Jitka Smutná Jitka Smutná
Josefa
Radek Valenta Radek Valenta
Valentin

Autor: Dany Laurent
Překlad: Alexander Jerie

Režie: Milan Schejbal
Dramaturgie: Pavel Ondruch

Výprava: Kateřina Baranowska

Premiéra: 7. a 8. července 2020

 

V PRODEJI

so     25. 9. 2021 19.00h Kamenná scéna
so     9. 10. 2021 19.00h Kamenná scéna
pá     29. 10. 2021 19.00h Kamenná scéna
PODROBNOSTI

Z recenze Jana Kerbra (Divadelní noviny):
"Herecký styl Jitky Smutné rozhodně nepatří mezi dryáčnicky komediální, její výkon vykazuje značnou interpretační uvolněnost. A když se herečka přece jenom poněkud „rozjede“, vyvažuje to jakoby provinilými úsměvy, její koketerie s publikem ovšem nepřekračuje míru dobrého vkusu (několik promluv i dotazů na diváky je z jejich strany většinou hlasitě kvitováno). Improvizační extempore se vyznačují divokou asociativností. (...) V novince Ungeltu jde o herecky dobře zvládnutou mainstreamovou komedii, o jejíž úspěch u publika netřeba mít obavy."

Z kritiky Marie Reslové (Aktualne.cz):
"Především do role Josefy "na míru" obsazená Jitka Smutná. Z hospodyně, již autorka vybavila možná až příliš mnoha zábavnými vlastnostmi, jako je roztržitá mnohomluvnost nebo záliba ve slovníkových heslech, dokáže herečka nadhledem, vtipem, bezprostředností a vřelostí vykřesat živoucí a uvěřitelnou bytost."

„Dovolenou paní Josefy jsem si schovával v šuplíku poměrně dlouho. Čekal jsem na vhodnou příležitost. A ta přišla s úkolem najít text na tělo Jitce Smutné. Jen těžko zapomenu na okamžik, kdy jsme s Milanem Heinem před představením Kdokoli může dělat cokoli vstoupili do zákulisí Letní scény a Jitce předali vytištěný text. Zběžně do něj nahlédla a okamžitě zvolala: ‚To znám, je to má oblíbená hra, vždycky jsem ji chtěla hrát!' A bylo hotovo! Role Josefy je part pro mimořádnou herečku. Když ho zkoumáte, nemůžete se ubránit reminiscencím na Danu Medřickou v Kočičí hře. Jitka Smutná má stejně jako Dana Medřická mimořádný smysl pro tragikomický žánr – umí stejně dobře hrát konverzační komedii jako těžké psychologické drama, a i díky tomu nehrozí, že by komedii hrála bez hloubky, nebo že by drama hrála bez humoru.“ (Pavel Ondruch)

×

Přihlášení k odběru novinek