Umělec
Bára Štěpánová

Bára Štěpánová

Herečka a moderátorka Barbora Štěpánová po absolvování pražské konzervatoře hostovala v několika divadlech: v Divadle Jiří Wolkera či v Divadle E. F. Buriana. Mnozí také vzpomínají na její zralý výkon v královehradecké inscenaci Pastýřka putující k dubnu (režie Jiří Krofta). Největší divadelní éru však zažila v Plzni, kde působila od roku 1983 do roku 1988. Tam herecky vyzrála a stala se první dramatickou herečkou divadla: hrála například Dceru ve Williamsově Skleněném zvěřinci (režie Lída Engelová), Sašu v Čechovově Ivanovovi (režie Ota Ševčík), Myšku v Örkényho Kočičí hře (režie Alois Hajda), Hermii v Shakespearově Snu noci svatojánském (režie Ota Ševčík), Adélu v Lorcově Domě Bernardy Alby (režie Petr Novotný) či Evu v Johnově Mementu (režie Josef Morávek). Po odchodu z Plzně byla na volné noze a věnovala se především filmu a televizi. Do Divadla Ungelt vstoupí poprvé v červnu 2019 v roli Angely v Quilterově dramatické komedii Trhni si, otče!.

Role

Ungelt zpívá!

Ungelt zpívá!

Letní scénu 2021 završíme zábavným večerem s našimi hereckými hvězdami, které vám budou zpívat. Za živého doprovodu se s prázdninami rozloučí Jitka Smutná, Bára Štěpánová, Táňa Dyková, Tereza Nekudová, Petr Stach, Martin Písařík a Igor Orozovič. Uvádí Milan Hein. Pořad natáčí Český rozhlas Dvojka.

Trhni si, otče!
Peter Quilter

Trhni si, otče!

Mít dospívajícího potomka není jen tak. Zvláště když jeho záliba v nočním životě překročí únosnou míru. Zoufalému otci tak nezbývá než zavolat na pomoc sestru a zkusit svého syna zachránit. Jak? Léčba šokem snad zabere... Bláznivá komedie, kterou světoznámý dramatik napsal přímo pro Divadlo Ungelt! 

Krásná vzpomínka
Stephen Temperley

Krásná vzpomínka

Jaké to je být pianistou nejhorší zpěvačky všech dob? Bizarní příběh Florence Foster Jenkinsové plný živě hrané jazzové i operní hudby.