ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
Taneční hodiny

Taneční hodiny

 

Jak naučit tančit autistického profesora, který nemá rád doteky? Stačí ho poslat k profesionální tanečnici. Co na tom, že má nohu v ortéze a sotva chodí... Romantická komedie o sblížení dvou samotářů, jejichž silná vůle možná překoná i nepřekonatelné. Obvyklá délka představení je 1 hodina a 50 minut včetně přestávky.

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Petra Nesvačilová Petra Nesvačilová
Senga Quinnová
Miroslav Táborský Miroslav Táborský
Ever Montgomery

Autor: Mark St. Germain
Překlad: Pavel Dominik

Režie: Pavel Ondruch

Scéna: Pavel Ondruch
Kostýmy: Alena Schäferová

Česká premiéra: 22. a 23. 3. 2019

 

V PRODEJI

pá     28. 4. 2023 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
pá     5. 5. 2023 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
čt     20. 7. 2023 20.00h Letní scéna
pá     21. 7. 2023 20.00h Letní scéna
pá     25. 8. 2023 20.00h Letní scéna
so     26. 8. 2023 20.00h Letní scéna
PODROBNOSTI

O autorovi: Mark St. Germain (1954) je přední americký dramatik své generace, který se proslavil hrami na základě historických postav – především Posledním sezením u Doktora Freuda nebo také hrou o Einsteinově dceři Relativita. Hra Taneční hodiny z jeho tradiční tvorby na základě známých historických událostí vybočuje a navazuje na nejlepší anglosaskou tradici romantických komedií a lehkonohých komedií s tématem ve stylu Neila Simona.

"Vždycky se snažím uchopit postavu skrze její myšlení. Aspergerův syndrom je v tomhle velká výzva. Autismus není nemoc. Ti lidé mají jiné myšlení, a protože jich je méně než neurotypiků, vypadá to, že jsou divní. Pro ně je ale zase divné naše myšlení." (Miroslav Táborský)

„Je to příběh o komunikaci, blízkosti a schopnosti přecházet svůj vlastní stín.“ (Petra Nesvačilová)

„Dramatik Mark St. Germain ve své dramedii Taneční hodiny dokonale rozvíjí tradici americké romantické komedie. Dává zde dohromady dva odlišné životní outsidery a s velkým pochopením a zároveň nadhledem sleduje jejich neobratné pokusy porozumět si. Skvělá autorova práce se žánrem, kdy velké lidské příběhy jsou vyprávěny s velkým smyslem pro humor, předurčila tuto hru pro naše jeviště." (Pavel Ondruch)

Z KRITIKY JANA KERBRA (Lidové noviny):
„Laskavá komedie o sbližování citových outsiderů, byť osob ve své profesi úspěšných, poskytuje dvě hodinky úlevného srozumění s tím, že i ze zdánlivě osudové a „zacyklené“ emoční prázdnoty může vést cesta. V případě konkrétní inscenace tomu pomáhá i sblížení s publikem, které Divadlo Ungelt nabízí téměř na dotek.“

Z KRITIKY SAŠI HRBOTICKÉHO (aktualne.cz):
„Pro Táborského je profesor trpící Aspergerovým syndromem příležitostí, jak plasticky rozehrát drobné nuance tragikomického charakteru. Věrohodně vyjadřuje situaci zakřiknutého člověka, jenž je okolnostmi donucen požádat sousedku o soukromou taneční lekci.“

×

Přihlášení k odběru novinek