Inscenace
Jak naučit tančit autistického profesora, který nemá rád doteky? Stačí ho poslat k profesionální tanečnici. Co na tom, že má nohu v ortéze a sotva chodí... Romantická komedie o sblížení dvou samotářů, jejichž silná vůle možná překoná i nepřekonatelné.

Taneční hodiny

Taneční hodiny
Taneční hodiny
České premiéry 22. a 23. března 2019. Obvyklá délka představení je 1 hodina a 50 minut včetně přestávky.
Autor
Mark St. Germain
Scéna
Pavel Ondruch
Režie
Pavel Ondruch
Překlad
Pavel Dominik
Kostýmy
Alena Schäferová

V prodeji

Vstupenky
Letní scéna

20.

Červenec - čt, 20:00
čt, 20:00
Letní scéna
Letní scéna

21.

Červenec - pá, 20:00
pá, 20:00
Letní scéna
Letní scéna

25.

Srpen - pá, 20:00
pá, 20:00
Letní scéna
Letní scéna

26.

Srpen - so, 20:00
so, 20:00
Letní scéna
Kamenná scéna

4.

Říjen - st, 19:00
st, 19:00
Kamenná scéna
Kamenná scéna

5.

Říjen - čt, 19:00
čt, 19:00
Kamenná scéna
Kamenná scéna

12.

Prosinec - út, 19:00
út, 19:00
Kamenná scéna

Podrobnosti

O autorovi: Mark St. Germain (1954) je přední americký dramatik své generace, který se proslavil hrami na základě historických postav – především Posledním sezením u Doktora Freuda nebo také hrou o Einsteinově dceři Relativita. Hra Taneční hodiny z jeho tradiční tvorby na základě známých historických událostí vybočuje a navazuje na nejlepší anglosaskou tradici romantických komedií a lehkonohých komedií s tématem ve stylu Neila Simona.

"Vždycky se snažím uchopit postavu skrze její myšlení. Aspergerův syndrom je v tomhle velká výzva. Autismus není nemoc. Ti lidé mají jiné myšlení, a protože jich je méně než neurotypiků, vypadá to, že jsou divní. Pro ně je ale zase divné naše myšlení." (Miroslav Táborský)

„Je to příběh o komunikaci, blízkosti a schopnosti přecházet svůj vlastní stín.“ (Petra Nesvačilová)

„Dramatik Mark St. Germain ve své dramedii Taneční hodiny dokonale rozvíjí tradici americké romantické komedie. Dává zde dohromady dva odlišné životní outsidery a s velkým pochopením a zároveň nadhledem sleduje jejich neobratné pokusy porozumět si. Skvělá autorova práce se žánrem, kdy velké lidské příběhy jsou vyprávěny s velkým smyslem pro humor, předurčila tuto hru pro naše jeviště." (Pavel Ondruch)

Z KRITIKY JANA KERBRA (Lidové noviny):
„Laskavá komedie o sbližování citových outsiderů, byť osob ve své profesi úspěšných, poskytuje dvě hodinky úlevného srozumění s tím, že i ze zdánlivě osudové a „zacyklené“ emoční prázdnoty může vést cesta. V případě konkrétní inscenace tomu pomáhá i sblížení s publikem, které Divadlo Ungelt nabízí téměř na dotek.“

Z KRITIKY SAŠI HRBOTICKÉHO (aktualne.cz):
„Pro Táborského je profesor trpící Aspergerovým syndromem příležitostí, jak plasticky rozehrát drobné nuance tragikomického charakteru. Věrohodně vyjadřuje situaci zakřiknutého člověka, jenž je okolnostmi donucen požádat sousedku o soukromou taneční lekci.“

Média

Program