Umělec
Petra Nesvačilová

Petra Nesvačilová

Petra Nesvačilová ještě během studia gymnázia zvítězila v konkurzu na roli v inscenaci Gazdina roba v Divadle Na zábradlí. Jako Bětka v dramatu Gabriely Preissové tak poprvé vstoupila na profesionální jeviště. Chvíli nato zvítězila v konkurzu na hlavní roli ve filmu Karin Krajčo Babinské Pusinky. Úspěch před kamerou ji definitivně utvrdil v jejím hereckém osudu, který nesvázala s žádnou hereckou školou. Po gymnáziu však začala studovat dokument na pražské FAMU. Absolvovala filmem Zákon Helena, za něhož byla nominována na Českého lva. Do Divadla Ungelt poprvé vstoupila v roce 2015 v roli problémové dcery v australské tragikomedii Joanny Murray-Smith Mezi úterým a pátkem. O rok později s Alenou Mihulovou nazkoušela komedii Marcina Szczygielskiho Skořápka, v níž potvrdila svůj komediální talent (Skořápka se stále hraje a překročila již stopadesátou reprízu). Na repertoáru je stále také romantická komedie Taneční hodiny, ve které v roce 2019 – jako zraněná tanečnice Senga – vytvořila originální pár s Miroslavem Táborským.

Role

Skořápka
Marcin Szczygielski

Skořápka

V zapadlé knihovně se schází nesourodá dvojice. Zakřiknutá knihovnice a suverénní zlatokopka. Co přinese toto setkání? Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě.

Taneční hodiny
Mark St. Germain

Taneční hodiny

Jak naučit tančit autistického profesora, který nemá rád doteky? Stačí ho poslat k tanečnici s nohou v ortéze... Romantická komedie o sblížení dvou samotářů, jejichž silná vůle možná překoná i nepřekonatelné.

Vzhůru ke hvězdám
Marie Jones

Vzhůru ke hvězdám

Měl to být obyčejný den v životě obyčejných pečovatelek. Všechno se ale zvrtlo. Bláznivá komedie o touze po lepších časech.