Umělec
Petra Nesvačilová

Petra Nesvačilová

Petra Nesvačilová (1985) ještě během studia gymnázia zvítězila v konkurzu na roli v představení Gazdina roba v Divadle Na zábradlí (režie Jiří Pokorný). Jako Bětka v dramatu Gabriely Preissové tak poprvé vstoupila na profesionální jeviště. Chvíli na to zvítězila v konkurzu na hlavní roli ve filmu Karin Babinské Pusinky. Úspěch před kamerou ji definitivně utvrdil v jejím hereckém osudu, který nesvázala s žádnou hereckou školou. Po gymnáziu však začala studovat dokument na pražské FAMU. Absolvovala filmem Zákon Helena, za něhož byla nominována na Českého lva. Do Divadla Ungelt poprvé vstoupila v roce 2015 v roli problémové dcery v australské tragikomedii Joanny Murray-Smith Mezi úterým a pátkem (režie Janusz Klimsza). O rok později s Alenou Mihulovou nazkoušela komedii Marcina Szczygielskiho Skořápka (režie Pavel Ondruch), v níž potvrdila svůj komediální talent. Dál ho bude rozvíjet v připravované novince Taneční hodiny (režie Pavel Ondruch). Paralelně s divadlem spolupracuje s filmem a televizí.

Role

Mezi úterým a pátkem
Joanna Murray-Smith

Mezi úterým a pátkem

Odehrává se v Londýně. Do vyrovnaného dlouhotrvajícího manželství vchází mladá novinářka. Jen pár otázek... A nic není, jak na první pohled vypadá. Vynikající tragikomedie, která se může stát všem.

Taneční hodiny
Mark St. Germain

Taneční hodiny

Jak naučit tančit autistického profesora, který nemá rád doteky? Stačí ho poslat k profesionální tanečnici. Co na tom, že má nohu v ortéze a sotva chodí... Romantická komedie o sblížení dvou samotářů, jejichž silná vůle možná překoná i nepřekonatelné.

Skořápka
Marcin Szczygielski

Skořápka

V zapadlé knihovně se schází nesourodá dvojice. Zakřiknutá knihovnice a suverénní zlatokopka. Co přinese toto setkání? Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě.